Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pojemności i miejsca montażu zbiorników


marcel-ph1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników Meganek I i II z instalacjami gazowymi! Mam pytanie. Jakie sa możliwości montażu zbiorników LPG w zależności od wersji nadwoziowej auta ( szczególnie interesują mnie sedany ) - tzn chodzi mi o pojemności i usytuowanie zbiornika ( w miejscu koła, wzdłuż, w poprzek samochodu) i w jakim stopniu zbiorniki ograniczają wielkość bagażnika. W zależności od tego planuję zakup Meganki. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wielu moich znajomych którzy sami montowali gaz, lub wybierali auto z gazem szukali modeli z butlą w kole - zapas można mieć w bagażniku, lub jak w moim przypadku wozić go za fotelem kierowcy i cały bagażnik jest do dyspozycji. Jak potrzebuje kompletu miejsc w aucie to zapas idzie do bagażnika.

W przypadku MI zarówno w HB i sedanie do koła wchodzi butla 42l (37 do tankowania), a w bagażniku czysto i kurz nie ma sie gdzie zbierać :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jedynym rozsądnym miejscem na zbiornik - jest miejsce po kole zapasowym. Tak miałem i mam.

A koło zapasowe zostawiam w garażu. Nawet jadąc co roku do Chorwacji.

Nie wiem dlaczego - ale na takie wyznanie ludzie przeważnie robią wielkie "Oooo" i jeszcze większe oczy ze zdziwienia/strachu jak to tak bez koła?

Nawet sobie nie zdają sprawy jak wiele marek wypuszcza fabrycznie bez koła.

Mi wystarcza spray do kół i motoassistance - z których i tak przez ostatnie naście lat nie były potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak ,Optima :) Zapasowka w domu .Z tego co wiem to w niektorych modelach mercow za zapsowke trzeba doplacic :) Swoja droga czy ktos widział rozciety bark opony 175/70 R13 jakie sa w megi 1 ?? Bo ja jeszce nie.Ja mam butle Stako o poj 42 litrow we wnece koła zapasowego.Pasuje jak zrobione do megi specjalnie.Nadwozie to hatchback ale wneka koła chyba jest identyczna jak w sedanie.Jesli zalezy Tobie na poj bagaznika to przemysl dokladnei wybor miedzy sedanem a hatchbackiem - otworz obie klapy i zobacz czy ten drugi nie bedzie jednak praktyczniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie biorę pod uwagę zakup sedana- bardzo mi się podoba Meganka w tym nadwoziu, lub ostatecznie kombi- wydaje mi się że mają bagażniki zdecydowanie większe niż 5-drzwiówka. Do zbiornika w bagażniku przyzwyczaiłem się w R19, gdzie nie było wnęki po kole i butla musiała być w bagażniku. Skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu, ponieważ bardziej podoba mi się pomysł butli z gazem w bagażniku, niż koła zapasowego latającego po nim na zakrętach, ale z drugiej strony Piok ma rację że koło można przenieść za siedzenie lub całkiem z niego zrezygnować, a zbiornik jest zamocowany na amen. W R19 między nadkolami mieściła się butla 60L w której mieściło się ok 50L gazu- ciekawe czy taka wejdzie do Megane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50l gazu, wchodzi do butli 60 a to już duża strata bagażnika (bo w kółko nie wejdzie)

W megi faktycznie nigdy kapcia nie złapałem (ale w poprzednich dwoch autach - 5 w ciagu 2 lat) , ale zbyt sobie cenie mój czas żeby czekać na assistance, dlatego koło mam ze sobą. Poza tym nie ma co sie oszukiwać jeżeli jeżdże autem w dwie osoby (za chwile 2+1) to mi to nie przeszkadza, choć zdarzayło mi sie zostawić koło w garażu jak była taka potrzeba :)

marcel-ph1, jest jeszcze jeden plus koła za siedzeniem (oczywiście o ile trafi sie kapeć) w drodze na wakacje nie trzeba wtedy opróżniać bagażnika żeby sie do niej dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam mam pytanko założyłem gaz do Megi I,zbiornik w kole. Będąc na stacji kontroli poj. facet powiedział ,że tak nie może być. Megi ma numery nadwozia bite pod kołem zapasowym a zbiornik je zasłania. Wiem że Megi ma jeszcze nr. na tabliczce znamionowej i ma naklejkę na słupku pomiędzy drzwami. Czy ktoś spotkał się z takim problemem ? Fakt jest taki że dzisiaj nr. nadwozia to podstawa, silnik ponoć to część wymienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowaliśmy juz o tym na forum jak poszukasz to znajdziesz, generalnie zmień stacje diagnostyczną i twój problem sie skończy, czasami po prostu trafia sie nadgorliwiec i sie czepia. Też mam butle w kole i na przegladzie nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W mojej Megance (II sedan) mam zamontowany zbiornik toroidalny IRENE o pojemności 53l. Przy tankowaniu wchodzi do 47l gazu. Pojemność bagażnika nie zmieniła się, zbiornik nie jest "grubszy" od koła zapasowego więc nic nie wystaje. Koła zapasowego nie wożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!