Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne chrobotanie przy przechodzeniu przez 0 (na wprost)


armario

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwinę temat ... Podczas pokręcania kierownicą kiedy przechodzimy przez punkt zerowy - jazda na wprost - występuje dziwne chrobotanie. Później już żadne dzwięki sie nie wydobywaja nawet po dojściu do maksumum w prawo lub lewo. Byłem dzisiaj w serwisie i Pan na szybko stwierdził że to łożyska mc persona i wymiana około 1000 zł. Samochód ma przejechane 21 000 km (3 lata) czy to możliwe żeby zaczynały się juz problemy z zawieszeniem ?

 

Może jakaś inna przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś inna przyczyna ???
Nie, to raczej na pewno łożyska. Niestety jakaś niedoróbka technologiczno - materiałowa w tym typie auta.

Tyle, że 1000 zł za wymianę to trochę za dużo...

Zrobisz to za 200 zł.

Poszukaj tematów na forum - na pewno było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe a nawet bardzo prawdopodobne, że będzie się powtarzało...

O ile wiem - nie ma wytrzymalszych łożysk. Można temu zaradzić unikając wjazdów na krawężniki itp. przeszkody z kołami skierowanymi na wprost - wtedy wymiany powinny być mniej częste...

U mnie "zrobiło się" przy 45 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zależy jakie.

U mnie był to raczej stuk, takie "dummm" - i wtedy zdiagnozowali ww. łożyska.

Słyszysz to blisko kierownicy, czy "gdzieś dalej" ?

 

Bo jak jest to nie głośne i przy kierownicy to może jakieś plastiki obcierają ? Ja mam coś podobnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cos grzebali ostatnio mechanicy, swoje naprawili ale również mam dziwny dźwięk przy przejściu przez "zero". jednakże w moim przypadku wystarczyło obniżyć troszke kierownicę regulacją. nie mam czasu by się tym zająć ale to zapewne jakiś bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam identyczna sytuacje , jak przechodze przez zero na postoju to slychac takie jak by guma przeskakiwala takie tarcie przejde dalej jest ok

tak pol ruchu kierownica w lewo pol w prawo na kierownicy punkt zero sie to pojawia

jadac nie odczuwam tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tez to miałem taki właśnie dummm dummmm i zawiozłem auto do mechanika rozebrał to i nasmarował mi to łozysko i ucichło ale od wczoraj znowu zaczyna być słyszalne co prawda delikatnie ale jest za naprawe tego zapłaciłem 50 zł Teraz musze kupić nowe łozysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!