Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana klapki recyrkulacji powietrza!


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! 

Naszła mnie myśl na stworzenie dokładnej instrukcji wraz ze zdjęciami na dostania się do klapki recyrkulacji powietrza, która w naszych samochodach często się psuje. Na forum oczywiście znajdziemy wątki jak się dostać ale uważam, że są kiepski opisy jak wymontować.

 

1. Demontujemy wycieraczki! Klucz 16 odkręcamy dwie nakrętki wycieraczek i je demontujemy. Dodam, że warto się zaopatrzyć w ściągacz wycieraczek. Koszt jest mały w granicach (10-30)zł ale warto. Ułatwia to sprawę. Ja nie posiadałem i bawiłem się w ściąganie. Dokładnie obróciłem wycieraczki pionowo na szybie dwa razy trzonkiem od młotka puknąłem w uchwyt wycieraczek z dwóch stron i poszły.

2. Demontaż plastików na podszybiu. Okręcenie trzech śrubek "Torx" (Zdjęcie "Demontaż plastików podszybia"). Następnie zdejmujemy mały plasticzek, przykręcony śrubką numer 1 i 2. Później demontujemy mały plastik na zaczepy, który zasłania dostęp do filtra kabinowego i później lekko podważając ostatni trzeci plastik główny.  Uważać należy na zatrzaski białe, które są zaczepiane pod szybą.  

3. Przystępujemy do demontażu Plastiku, który osłania nam wentylator oraz element z klapką recyrkulacyjną. Należy odkręcić  jedną małą śrubkę "Torx od góry (Zdjęcie "Plastik osłonowy").

4. Wyciągamy filtr kabinowy. Podzielony na trzy kroki:

           Krok I odkręcenie dwóch śrubek (śrubokręt krzyżakowy). Demontaż osłony.

           Krok II odkręcenie dwóch śrubek "Torx" oraz odgięcie dwóch zatrzasków i zdejmujemy klapkę filtra.

           Krok III wyciągamy do góry filtr kabinowy. Lecimy dalej!!!

5. Odpinamy kostkę! Należy wysunąć zatrzask kostki do prawej strony samochodu oraz odginając kostkę do prawej strony auta odłączyć całą kostkę. Zdjęcie  "Wypięcie kostki".

6. Demontujemy cały wentylator, który zamocowany jest na dwóch śrubach sześciokątnych chyba o rozmiarze łba 10. Jedna jest przy pod kostką do wentylatora, do drugiej dostaniemy się od strony akumulatora. Zdjęcie "Demontaż obudowy wentylatora". Przesuwamy całość w prawą stronę samochodu i wyciągamy do góry całość. Odsłania nam się cały element z klapką.

7. Przystępujemy w następnym kroku do demontażu obudowy klapki. Odkręcamy dwie nakrętki i całość przesuwamy w prawą stronę samochodu (tak jak na zdjęciu widać rowki na śruby). Zdjęcie "demontaż obudowy z klapką".

8. Wyciągamy całą obudowę odpinamy trzy zatrzaski po obwodzie obudowy i mamy dostęp do klapki. Zdjęcie "Klapka".

 

Jeżeli masz już zakupioną klapkę z dobrymi kołami zębatymi należy wszystko złożyć w odwrotny sposób!! Dodam, że należy uważać na wszystkie zaczepy plastikowe, które już pod wpływem lat lubią się łamać. 

 

Dodatkowe informacje na temat klapki po zapytaniu się w aso: 

"Klapa o numerze 7701208270 jest na zamówienie 7-10 dni roboczych, koszt 520,13 zł."

 

Jeżeli ktoś ma dostęp do sprawnej klapki chętnie odkupię.

Mam nadzieję, że post się komuś przyda!!!

Pozdrawiam.

 

Demontaż plastiku podszybia.jpg

Plastik osłonowy.jpg

Wyciągnięcie filtra kabinowego.jpg

Wypięcie kostki.jpg

Demontaż obudowy wentylatora..jpg

Demontaż obudowy z klapką.jpg

Klapka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie szukałem na innym forum odpowiedzi na to jak się dostać do tych zębatek. Powiedz mi czy to jest ta sama część, która jest na zdjęciu niżej, tylko od strony kabiny? U mnie jest taki problem, że jak chce żeby wiało na szyby to leci na maxa na nogi i podejrzewam, że to jakaś zębatka od układu sterowania strumieniem się wyrobiła. Czy nie da się dostać od środka do tych elementów?

Jakby ktoś wiedział gdzie dostać takie zębatki, bądź cały element to też bym prosił o taką informację:)

IMG_20190102_143941.jpg

Edytowane przez dzikusek167
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!