Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba do użytkowników Scenica 1.6 benzyna


elprimo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie do użytkowników Scenica z silnikiem 1.6 benzyna.Chodzi mi o pracę tego silnika spotkałem się już z paroma scenicami i wszędzie praca silnika 1.6 przypomina pracę diesla jest dość głośny jak na benzyne nie w środku ale na zewnątrz nie ma takiej cichej pracy benzyny.U mnie jest to samo nie wiem czy tak ma być czy czy silnik już pada.Proszę o podpowiedz jak u was chodzą te silniki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam 1.6 8V, w zimie (temp. < 0'C) zimny pracuje jak stary diesel z Ikarusa. W lato chodzi przyzwoicie jak na 12 letni silnik <czerwona>

Co zabawne, przy zapalaniu dźwięk jest niepokojący (jak mawiają moi koledzy go słuchając) ale on chyba tak ma bo od 26 tys. km żadnych problemów z zapalaniem nawet przy -15'C!.

Przy prędkości 90 km/h na 5 biegu da się jechać z radiem i nie czuć dyskomfortu spowodowanego głośną pracą silnika. W zakresie 100-120 silnik jest naprawdę głośny. Za to zaskoczenie: przy 130 pracuje kulturalnie jak przy 90 lub 60 na 4ce! Nie dziwota, przy 130km/h jest jakieś 3750-4000 obr/min, patrze na char. silnika i widzę, że to maksymalna moc i moment dla tej jednostki spalinowej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając ten temat uspokoiłem sie bo juz chciałęm robic remont silnika <czerwona> ale moze mi odpowiecie jaka moze byc przyczyna zapalania sie kontrolki "EKG" (zygzak) komputer pokazał mi błąd wtrysku i jakos błąd pretkosci czy cos takiego , ale dało rade skasowac te błędy.kontrolka zapala sie przy różnych predkosciach i po wyłączenia zapłonu gasnie, nie ma zadnej różnicy w mocy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lampka kontrolna usterki elektrycznej

Zapala się w chwili włączenia zapłonu i gaśnie w ciągu 3 sekund. Jeżeli zaświeci się w czasie jazdy, oznacza to, że w układzie wtrysku paliwa, aut. skrzyni biegów lub aut. sprzęgle powstała jakaś usterka.(...)"

 

Proponuje temat zbadać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!