Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy z odpaleniem ciepłego 2.0


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszyscy! Mam jak widać :mrgreen: Renault maegane Scenic 1997 r z silnikiem 2,0 8V 115 km.Problemy moje to zapalanie go zaznaczając że zimny silnik normalnie się uruchamia ,ciepły rozgrzany to już różnie bywa i trzeba długo kręcić.Byłem z tym kiedyś w serwisie w zamościu ale mnie spławili powiedzieli że cały komplet przepustnica wraz z silnieczkiem krokowym do wymiany,natomiast to ja już wiem że u mnie jest elektro zawór żadnych silniczków.Podjechałem do znajomego mechanika podpiąłem się pod gniazdo żadnych błędów,natomiast wyskakuje że jest problem z czujnikiem wody bo na kompie pokazuje że 20 stopni a silnik ma 90 stopni i może to by tłumaczyło to zapalanie duża dawke wtedy dostaje i zlewa go.NIe wiem jest jeszcze czarny dym podczas gwałtownego dodania gazu - zapłon ,duża dawka paliwa .Czujnik wody zmieniłem ale nie mialem okazji drugi raz się podłączyć do kompa ale efektu nie ma .Dalej rosyjska ruletka raz pali raz trzeba pokręcić ,po 5-10 sekunadch wszystko ok się normują obroty .Juz kiedyś podbnego temata pisałem ale nie wiedziałem o temperaturze wodyMoże ktoś miał podobne zagadki?Pozdrawiam wszystkich Hubi :)

 

zmieniłem nazwę tematu tak aby była zgodna z regulaminem - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast wyskakuje że jest problem z czujnikiem wody bo na kompie pokazuje że 20 stopni a silnik ma 90 stopni i może to by tłumaczyło to zapalanie duża dawke wtedy dostaje i zlewa go.

tak czujnik temperatury może mieć znaczny wpływ. opisane tutaj:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=63203...ighlight=#63203

a tutaj jeszcze opisane zostało przyczyną może być czujnik położenia wału:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=1970&...emy&start=0

pamiętaj o regularnej wymianie filtrów zwłaszcza powietrza(a także paliwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka wszyscy.Pozdrawiam everyone :mrgreen: Tak informacyjnie obwieszczam może się komuś przyda po podpięciu pod kompa wskazywało 10 stopni baaa nawet - 10 stopni przy gorącym silniku mającym temp ~90 stopni.Wiadomo co się dzieje i co komputer renii robi podwaja potraja dawke paliwa i trudno odpalić go .Małe dobranko się do sterownika bo jak sięokazało to sterwonik nie miał zasilania i wszystko ok także żaden czujnik położenia wału ,silniczek krokowy przepustnica tu pozdrawiam ASO Zamość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiatm, mam problem w swoim scenicu (2,0 16V, 2001). Otóż zdarza się (nie zawsze ale coraz częściej) że nie odpala mi jak jest rozgrzany. Kreci bardzi ładnie ale jakby na sucho. Nic sie nie dzieje. Po ostygbnieciu jakby nigdy nic odpala beż żadnego problemu. Czy spotkaliście się z czymś takim?

Wyglada to tak jakby miał jakieś odcięcie (paliwa?) nie mam pojecia.

ZCo do stygnięcia czasem wystarczy podnieść maskę żeby wiatr go przedmuchał na kilka(-nascie) minut a czasem niestety trzeba sporo więcej czasu.

Byłem na kompie, błedy są skasowane. Wymieniłem ostatnio czujnik temperatury bo wydawało mi sie że źle pokazuje temperature (nie wychodził poza połowę). ale i przed i po objawy są takie same.

No i dość często faluja mi wolne obroty osiagając czasem bardzo niski poziom (potrafi zgasnąć).

Korzystaj z opcji :). Temat przeniosłem do istniejącego. Na forum piszemy polską czcionką. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem ostatnio czujnik temperatury bo wydawało mi sie że źle pokazuje
czujniki masz raczej dwa. Jeden przekazuje inf na deskę rozdzielczą a drugi informacje do komputera. Jeżeli wymieniłeś ten od deski to raczej źle gdyż lepszym wyjściem było by wymienienie tego drugiego gdyż on odpowiada za pracę silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!