Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odłączony napęd prędkości a inne rozwiązania


vel Monika

Rekomendowane odpowiedzi

po 1, odłączony napęd prędkości z powodu hymm licznik pracował podczas postoju a wskaźnik prędkości oszalał.. (teraz nie wiem z jaką prędkością jeżdżę i ile km przejechałam)

po 2, spece z serwisu po diagnostyce komputerowej uznali że należy wymienić sonde lambde (680PLN), co też uczynili w efekcie maganka spalała tyle paliwa co tir, za to gratisowo zamienili na starą

po 3, w prywatnym warsztacie elektryk podłączał nowe liczniki ale stwierdził, że problem nie jest w licznikach tylko gdzieś na kablach, dokonał pkt. 1 dzięki czemu w ogóle mogę jeżdzić meganką i nie spala 20l/100km

po 4, ostatnio moja meganka gaśnie w czasie jazdy, przyznam niebezpieczne są te momenty, zwłaszcza na zakrętach itp bo kierownica blokiuje się i pedał hamulaca jest "sztywny".

dodam, że coś ok 6 fachowców zredukowało błąd sondy lamby i podrapało się w głowę a ja mam dość diagnostyk komputerowych (6x ca 130PLN). Może Ktoś z Was coś podpowie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o informacje

A my byśmy prosili o dokładniejsze informacje, o jakiej megance piszesz. Przynajmniej rocznik podaj.

[OT] bardzo ciekawe rozwiązanie to "po 3" :mrgreen: Masz wielkie spalanie na setkę, odepnij kable od licznika, nie będziesz wiedzieć kiedy setkę zrobisz i ile na baku przejechane. :) :) :) :) [OT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vel Monika, no to teraz już eksperci będą wiedzieli jaki masz licznik w autku, skąd sygnał do licznika pobiera i takie tam inne bzdety. :mrgreen:

Dobrze by było ten rocznik w profilu zapisać, na przyszłość takie dane się przydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosuję się do uwagi.. z rocznikiem, wpiszę :mrgreen: i wielkie dzięki za wykazane

zainteresowanie. a teraz cierpliwie poczekam, na wszelkie informacje

 

[ Dodano: 2008-07-09, 14:33 ]

gojgien,

no ładnie pomyliłam się w roczniku nie 99 - tylko rok wcześniej 1998 a to chyba ma znaczenie

więc dokładnie rok produkcji 1998 maj,

dodam jeszcze, że przed odłączeniem napędu prędkości był on wymieniany, co nie zlikwidowało usterki (wskazówka prędkościomierza pokazywała co chciała a licznik kręcił km na postoju)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!