Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

na biegu jałowym delikatne i nierówne drgania


nikolay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

podpinam się pod temat, od 2 miesięcy mam megane 2006 1,6 16v 57tyś km przebiegu przed zakupem lekko falowały obroty widoczne na wskazówce i odczuwalne, po zakupie został wymieniony rozrząd, świece, uszczelniona pokrywa zaworów (lekko zapocona) oraz wyczyszczona przepustnica. Wszystko zrobione w serwisie Renault, po tych zabiegach wskazówka stoi w miejscu ale odczuwalne jest lekkie drganie silnika. Co ciekawe po włączeniu klimy wszystko ustaje. Ma ktoś jakieś pomysły bo niby problem mały ale autko kupiłem zadbane i chciałbym je utrzymać w takim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to potwierdzam, że niestety ten typ (1.6 16v) tak ma i sobie chodzi na wolnych trochę nierówno. W clio mam 1.6 8V i ten chodzi jak pszczółka. Trzeba przywyknąć.

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam megane 1,6 8v - też odczuwam drgania w pojeździe od momentu wymiany poduszki pod skrzynią biegów (może poprzedni właściciel wymienił u ciebie)-zamieniłem z 19 ojca i auto zaczęło pracować idealnie-problem tkwi w twardości gumy - u mnie sasic. pojechałem oddać poduszkę i tu pan się przyznał że to nie pierwsza reklamacja- producent takie robi i już, i jak to powiedział ułoży się :) -nie ułożyła się. A ze miałem problem z stukaniem skrzyni podczas ruszania to pomyślałem ze poducha padła-i znowu zamieniłem z 19 ojca - i tu popłynąłem bo dalej szarpie skrzynią i drga mi na jałowym :) (znowu mu zamienię :)

Spotykam kumpla i gadu gadu i opowiada że robił silnik ,a ze miał go na zew to powymieniał poduszki- szlag go chce trafic bo stare wyrzucił a na nowych to chodzi jak stary diesel ...

 

czasami lepiej kupić oryginała używanego...

Edytowane przez hank_moody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!