Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne cykanie spod maski


Movement

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Około miesiąc temu wymieniałem w mojej Megane 1.4 16 V (2001 rok) katalizator w ASO - zapaliła się żółta kontrolka taka jakby silnika, podobna do tej 'check engine'. KOmputer wykazał uszkodzenie katalizatora. I wszystko było OK do dzisiaj. W międzyczasie zrobiłem parę tysięcy km.

 

Kilka chwil temu znowu się zapaliła ta kontrolka i nie chce zgasnąć. Zauważyłem, że przy włączonym zapłonie dobiega takie delikatne cykanie z czegoś obudowanego plastikiem :mrgreen: co znajduje się pod maską po lewej (stojąc na wprost maski) stronie, przy reflektorze (na dole, mniej więcej na wysokości koła obok centralki ABS - taka pionowa czarna skrzynka). Wam też tak cyka? Co to może być?

 

Napisałem o tym katalizatorze, bo może ma to jakiś związek... Samochód ma co prawda 250 000 km przejechane, ale jest w stanie naprawdę idealnym, jest serwisowany w ASO.

 

Prosiłbym o jakąś radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja tam nie mam żadnej skrzynki a i żadnego "cykania" nie kojarze - jedno cyknięcie kiedy załącza sie pompa paliwa.

Cykanie to najprawdopodobniej jakiś przekażnik. Jak sytuacja ma sie przy uruchomionym silniku?

Jesteś w stanie wrzucić fotkę tej skrzynki?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm spojrze na to jak przestanie padać aczkolwiek nie widze powodu dlaczego miałoby to cykać.. Czy cykanie jest ciągłe czy jest to tylk osekwencja dźwięków a potem cisza?, może to po prostu test ABS'u?

P.S Ładny kolor megane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykanie jest ciągłe, z przerwami.... cyk--cyk--cyk--cyk

 

Teraz nie cyka, gdy silnik jest zimny. Ech mam juz tego dość :-/

MOżliwe, że to ABS... wcześniej cykanie nie słyszałem,, no bo zawsze maska jest zamknięta.. wczoraj była otwarta gdy sprawdzałem cewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to zawór zwrotny par paliwa, chyba tak to się nazywa, :-?

Nie mam pojęcia czy to można wyjąć i wyczyścić, czy tylko wymiana na nowy.

Spróbuj może najpierw poczytać co i jak, i wyczyścić wtyczkę.

Może pomoże ... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!