Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jak najlepiej podlaczyc wzmacniacz na przod


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wkrotce zamiar rozbudowac system audio. I tak mysle zeby kupic 2 kanalowy wzmiacniacz ktory bedzie pracowal tylko z przednimi glosnikami. Tylko teraz moje pytanie jak najlepiej to zrobic. Gdzie umiejscowic wzmiacniacz i ktoredy podlaczyc kable do niego. Mysle ze najlepiej bedzie wsadzic kolejny wzmiacniacz na tyl ale jak do niego poprowadzic kable od glosnikow z przodu? Ma ktos jakis pomysl?

 

P.S Ile potrzebnych jest mat na wygluszenie drzwi i jakie maty stosowaliscie.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przód podłączony pod wzmacniacz, kable pociągnąłem bokami, pod progami. Z tego co piszesz wnioskuję, że masz już jeden wzmacniacz (zapewne do niskotonówki w bagażniku) - czy nie lepiej sprzedać i kupić jakiś 4 kanałowy? Kable pod plastikami mieszczą się bez problemu, ale dużo łatwiej je tam wkładać ściągając uszczelkę od drzwi niż wpychać pod nie (ja o tym nie wiedziałem :-/ ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden wzmacniacz 2 kanalowy ktora napedza tylne glosniki w polce :-/ . Ja chce i tak kupic 4 kanalowy poniewaz chce podlaczyc tylne glosniki + suba w bagazniku a 2 kanalowy bedzie napedzal tylko przod. Kable na wzmacniacz mam juz pociagniete tylko mysle jak dobrac sie do kabli od przednich glosnikow i jak najlepiej je umiescic do wzmiacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

incognitto, a w jaki sposób zamierzasz podać sygnał z radia na 2 wzmacniacze? Jeżeli myślisz o rozgałęziaczu to gra niewarta świeczki - nie lepiej zainwestować we wzmacniacz który obsłuży ci wszystko w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie lepiej sprzedać i kupić jakiś 4 kanałowy?
Oczywiscie ze nie!! Najlepiej gdyby byly trzy wzmacniacze,kazdy znawca tematu Ci to powie!
P.S Ile potrzebnych jest mat na wygluszenie drzwi i jakie maty stosowaliscie.

.

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=8263

. Krótszy kabel = mniejsze straty na mocy.
Jak puscisz grubosci wlosa to napewno...
Ja mam przód podłączony pod wzmacniacz, kable pociągnąłem bokami, pod progami.
I najlepiej zasilajacy z jednej strony a sygnalowe z drugiej-nie bedzie zaklocen.
incognitto, a w jaki sposób zamierzasz podać sygnał z radia na 2 wzmacniacze?
Ma moze dwa albo trzy wyjscia RCA na wzmacniacze ,tego nie wiemy ,ale jesli faktycznie nie to lipa...

 

. Ja chce i tak kupic 4 kanalowy poniewaz chce podlaczyc tylne glosniki + suba w bagazniku a 2 kanalowy bedzie napedzal tylko przod. .
Tylne glosniki sobie daruj,pozadna 2 kanalowa jakoscowke pod przod i mocny dwukanalowy spiety w mostek pod tyl i starczy !! i bedzie git! Tylne glosniki nie warte sa zachodu.

 

Tak to wyglada np. u mnie :mrgreen:

 

1001378ul3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bede wsadzal wzmacniacz pod siedzenie bo jest dla mnie to glupota. Mam jeden wzmacniacz 2 kanalowy i chce go wlasnie przeznaczyc na przednie glosniki. Teraz tylko potrzebny jest mi 4 kanalowy i podepne tyl. Czy podlacze takze do niego tylne glosniki to sie zobaczy ale znajac zycie to tak zrobie nawet w celu zobaczenia jak to bedzie gralo. A kable to wiem jakie maja byc i nie musza byc jak najkrotsze tylko porzadne czyli minimum 20mm. A w radiu mam 3 wyjscia RCA wiec na pewno nie bedzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!