Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nierowne obroty na LPG :?


Wienio

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm...mam problem z obrotami...przy cieplym silniku czasami zdaza sie tak ze obroty spadaja prawie do minimum i wtedy Megi stara sie to naprawic, mianowicie sama dodaje gazu co jest wyczuwalne pod noga(pedal gazu zaczyna sie ruszac)...nie jest to ciagle ale bywa...i teraz nie wiem czy to jakas sonda lambda czy (jesli jest) silnik krokowy czy co tam jeszcze...az tak sie na tym nie znam...byc moze ktos z was tez mial takie problemy...dzieki z gory za odpowiedzi....Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sie mi tak wydaje jak by to wlasnie ten silniczek byl walniety...ale jeszcze musze sie na Pb przejechac i wybadac...

 

[ Dodano: 2007-03-03, 19:14 ]

...na Pb tez bywa...moze to jednak tez silniczek...gdzie on jest i ile ewentualnie kosztuje??...czy wymiana jest skomplikowana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam dokladnie ten sam problem przy silniku 2,0 8V i wtrysku gazu :)

tylko tu w uk raczej żadnego dobrego gazownika nie znajde a do serwisu jechac? to mnie skasuja za sama wizyte jak za zboze ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy cieplym silniku czasami zdaza sie tak ze obroty spadaja prawie do minimum i wtedy Megi stara sie to naprawic, mianowicie sama dodaje gazu

 

Przechodziłem ostatnio takie same objawy. Silniczek prawie nowy (roczny). Zaczołem poszukiwania winowajcy tego zamieszania. Jako że nic szczególnego nie znalazłem podmieniłem na stary silniczek (on miał tylko czasem odchyłki od normy). Efekt. Jak ręką odjął. Póki co jeżdżę na nim i nie mam problemów. Z tego nowszego wykręciłem tłoczek i nalałem syntetycznego oleju. Albo przestanie się zacinać albo go wywalę.

Acha. Zapomniałem. Przygasanie pojawiało się dopiero po rozgrzaniu. Silniczek robił się ciepły i zaczynał się zacinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!