Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pomocy! nie mieszczę się w 10l/100km


Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie odnośnie tego co może być przyczyną tego że moja megi 1,4 75KM z 96r. przy większości jazdy po mieście (ale nie tylko) ma problem żeby zmieścić się w 10 l na 100km. proszę o pomoc bo mnie benzyna zaraz zje całkowicie! czekam na podpowiedzi z czym może być związane tak duże spalanie i ewentualnie jak można ten problem rozwiązać. z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche za dużo? Czli ile? Dużo ponad max? Bo jeśli tak to wtedy chyba katalizator może zostać zarzygany olejem - o ile jeszcze masz katalizator.

 

A co ma wysoko biorace sprzęgło do ilości spalanego paliwa? Chyba świadczy raczej o zużyciu tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walec ja też się podłączę. Też mam megi 99 1.4e kombi 75 KM od niecałego miesiąca, nalałem full bak benzynki (95) - weszło 60 l. Na dzień dzisiejszy mam na liczniku 530 km przejechane, licznik paliwa wskazuje na 1,5 kreski, czyli około 8-10 l benzyny. Wychodzi na to, że pali około 10 l w cyklu mieszanym. Kręcę silnik między 2000 do 3000 rpm (więcej staram się nie przekraczać).

 

Filtry wymienione, świece wczoraj, nie wiem co jest grane - wg mnie za dużo pali.

 

Jak sprawdzić czy sonda lambda jest walnięta? Co jeszcze sprawdzić, co poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie podałem, że silnik to 8V, nawet wczoraj sprawdzałem w salonie Renault, czy mają do niego świece (nie mieli :mrgreen: ). Silnik E7J 626, grandtour I po liftingu, pierwsza rejestracja za granicą 30-09-1999, 55 kW

 

Silnik taki jak opisywany tutaj http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=5553&highlight=1.4e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem :mrgreen:

 

Sprawdzałem w dokumentach dotyczących auta (oryginałach w niemieckim języku - mam ksera) i tam jak byk stoi ten numer silnika. Więc taki był od początku, albo tam juz wymieniany. Nawet po VIN mi sprawdzali w serwisie jak szukali świec.

 

Nie będę się kłócił, bo za mało się znam na autach. Czytam z uwagą Wasze odpowiedzi i czerpię z nich wiedzę :)

 

A tak dla zabawy - nigdy nie mów [glow=indigo:64db37b1ed]nigdy[/glow:64db37b1ed] :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!