Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy to może być wadliwy rozusznik ????


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, rozrusznik zawsze kojarzył mi się z częściami elektronicznymi a tu nagle zgrzyt......

jednak po przejrzeniu all..... rozusznik nie ma tylko elementów elektorniczntch (tak mi się chociaż wydaje), oby to było to. Bo to prosta wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy objawem zepsutego rozrusznika w scenicu 1.6 8V może być metaliczny zgrzyt trwający ok 1s, po przekreceniu kluczyka w stacyjce?

 

Miałem podobną sytuację w swoim aucie. Nie było reguły, czy odpalałem samochód z rana jak był zimny, czy później jak już był rozgrzany. Jednym razem kręcił bardzo słabo, z tym charakterystycznym metalicznym zgrzytem i albo zapalił za pierwszym razem, albo zdarzało się, że trzeba było jeszcze raz zakręcić, żeby zapalił (zgrzyt jednak był, raz krótszy, raz dłuższy). Pojawiło się to nagle i zastanawiałem się co to może być. Miałem pewne podejrzenia, że może coś ze świecami, albo coś z rozrusznikiem (szczotki, tuleje). Ostatecznie postanowiłem się poradzić mechanika i na podstawie tego jak mu opisałem ten przypadek stwierdził, że według niego nie są to tuleje, ewentualnie mogłyby być to szczotki, ale powiedział aby spróbować jeszcze przeczyścić klemy akumulatora i przewód od masy. Zrobiłem tak jak radził i problem zniknął. Ale już korzystając z okazji wymieniłem komplet świec na Bosh`a i jak narazie (odpukać) wszystko wróciło do normy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaśko...muszę przyznać, że jestem zaskoczony tym co poradził Ci ten mechanik ale ja nie mam żadnych uprawnień aby choć troche jemu zaprzeczyć, także jak najszybciej ten pomysł sprawdzę a tym bardziej, że Tobie się udało. Dodam jeszcze, że po przeczytaniu opisu Twojej usterki u mnie dzieje się w 100% to samo. Dzięki wielkie za radę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam podobny problem, rano jak wsiadam do samochodu czy po dłuższej przerwie jak nie jeżdże i próbuje go odpalić to jest jakoś dziwnie. Odpalać odpala ale tak jakbym właśnie trzymał go dłużej na rozruchu, nie wiem czemu tak sie dzieje, sprawdziłem akumulator, klemy, mase. A on dalej po swojemu, dzieje sie tak tylko jak odpalam go po nocy albo jak silnik jest zimny bo tak to jest wszystko <ok>. Myślałem że to może rozrusznik ale też po oględzinach nic nie wykryło że to może być to. Prosze o pomoc. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!