Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic I ph1 i Ph2 różnice


jerry

Rekomendowane odpowiedzi

bronius napisał/a:

"przejściówki" zewnętrznie nigdy nie miały elementów z dwóch różnych faz, w przeciwieństwie do podzespołów nie widocznych z zewnątrz...

 

Jesteś absolutnie pewien?

no właśnie, bo ja widziałem niejednego Scenica phII z tylnymi lampami od phI, Kilka razy sam byłem zaskoczony bo widzę z tyły "stary" a zachodzę od przodu i jest "nowy".

Co do wnętrza się zgodzę że podzespoły się mieszały w fazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, bo ja widziałem niejednego Scenica phII z tylnymi lampami od phI, Kilka razy sam byłem zaskoczony bo widzę z tyły "stary" a zachodzę od przodu i jest "nowy".

 

Może - na przykład - miał rozbitą lampę i taniej było wymienić obie na castę 1 niż jedną z drugiej? :)

A może być po prostu tak, że mieli za dużo tych lamp tylnich... lub w ostateczności - to był phrase 1, ale miał robiony przód i zrobiony już na nowszy?

Jeśli chodzi o wnętrze czy elementy wyposażenie to częstwo się zdarza (znając życie powodem nie montowania sterowania komputerem pokładowym mimo jego umieszczania w "dwójkach" były właśnie leżące w magazynach manetki bez tych przycisków) o tyle po wypuszczeniu nowej casty nie pozolili by sobie na wykorzystanie starych części. No powiedz sam - chyba byś ich wyśmiał w salonie, jakbyś dostał scenica który jest 'prawie' jak nowy phrase... tylko światła ma stare bo w fabryce zostały i trzeba było gdzieś zamontować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był phrase 1, ale miał robiony przód i zrobiony już na nowszy?

To najprędzej. W końcu mamy najlepszych specjalistów na świecie :)

No powiedz sam - chyba byś ich wyśmiał w salonie, jakbyś dostał scenica który jest 'prawie' jak nowy phrase... tylko światła ma stare bo w fabryce zostały i trzeba było gdzieś zamontować?

Chyba nie miałbyś na to wpływu, bo jak taki stoi w salonie, to nie wiesz, że wyprodukowany 2 tygodnie później nie ma już czegoś innego/nowszego. Bierzesz to co jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino87, moje doświadczenia w tym temacie biorą się z tego że szukałem auta dla siebie i byłem mocno w temacie i jak był jakiś szczep to odpuszczałem. Wiele było sytuacji że już auto bym kupił bo nie było walone i tak dalej ale przez takie szczegóły odpuściłem. Jak się później okazało myliłem się co do tych szczegółów, bo one były już fabrycznie założone. Taka jest polityka Renówki i nie tylko.

Ostatnio oglądałem dwa Vel Satisy, jeden 2002 rok, drugi 2003.

Pierwszy z nich na pierwszy rzut oka się niczym nie różnił, a jednak manetki od wycieraczek i kierunków były takie same jak w Megance (MI phII), w 2003 roku już były inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat jest bardzo prosty do rozwiązania dostarczcie vin pojazdu który ma przód PH I a tył od PH 2 sprawdzimy czy coś takiego było... choć ja się upierałbym że nie było takiego zlepka owszem stara buda nowe wnętrze, silniki i inne gadżety jak hamulce itp (jak w moim egzemplarzu), również widziałem stary tył i przód od wersji PH2 podczas poszukiwań swojego wozu ale w tym pojeździe widoczne były ślady napraw powypadkowych przodu pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!