Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak głosu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj został zakupiony mII 1,5 dci z roku 2003 i już pojawił się problem z seryjnym radyjkiem:(.

Radio ładnie sobie grało jak jeździliśmy i w pewnym momencie zagubiło dźwięk, Wyświetlacz wszystko pokazuje (stacja, numer utworu na płycie, komunikaty RDS itd), można radiem sterować ale nic nie słychać. Dodam iż kilkakrotnie próbowało zagrać (5-10 sek.) i potem nic.

Sprawdziłem podłączenie i wydaje się być OK, Nie wiem czy to ma związek ale dzisiaj cały dzień pada i zdarzyło się przejechać po większych kałużach.

 

Za każdą wskazówkę z góry serdecznie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego proponuje takie rozwiązanie ale TYLKO I WYŁĄCZNIE POD WARUNKIEM ŻE MASZ KOD DO RADIA, bo jak nie masz kodu to nawet nie próbuj.

Wyłączasz radio wciskasz trzymając wciśnięte przyciski (razem) 2 i 5 włączasz radio przez około dwie minuty powinno być słychać w głośnikach pik – pik i tak przez dwie minuty. Napisz czy słyszałeś to pikanie w głośnikach (jak tak to będzie wiadomo czy z głośnikami jest wszystko ok. oraz czy działa końcówka mocy).

Po tych dwóch minutach radio poprosi o podanie kodu wpiszesz kod potem nic nie zmieniając nie ważne co się pojawi zatwierdzaj długim przytrzymaniem przycisku 6 po chwili radio przejdzie w normalny tryb pracy. Napisz czy słyszałeś pikanie w głośnikach.

A tak moje pytanie skoro to jest kupiony dzisiaj samochód nie dawałeś wzmocnienia na maksimum. (co mogło spowodować spalenie końcówki mocy).

 

TO POWINNO BYĆ NA POCZĄTKU: A kolego jeszcze jedna sprawa radio to ma zabezpieczenie jak się za bardzo przegrzeje to się wycisza i pozostaje wyciszone jak nie ostygnie więc wyłącz radio poczekaj 15 minut i znowu włącz może za dużo i za głośno słuchałeś i się załączyło zabezpieczenie przed przegrzaniem

 

Skoro lubisz pisać w zastrzeżonym kolorze to takiego koloru otrzymujesz upomnienie

:) Wpis poprawiam - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukam kodu do radia i wtedy zastosuje się do wskazówek.

Radio raczej normalnie było używane dzisiaj, o przegrzaniu raczej nie może być mowy.

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-08-18, 11:16 ]

Generalnie nie mam kodu.

Istnieje jakaś inna droga diagnozy/ rowiązania problemu??

 

Przemek

 

[ Dodano: 2008-08-23, 18:25 ]

Witam,

Dla uściślenia jest to radio TUNERLIST.

Dzisiaj wogóle chwilkę zagrało (może z 30sek) zaczęło trzeszczeć i koniec.

próbowałem przetestować wg instrukcji kolegi o nicku lukaszc2, ale po kilku próbach nic nie pikało, nie trzeba było podać kodu - klapa.

Zamontowałem niefabryczne radio z innego auta i wszystko było ok. Już sam nie wiem co z tym zrobić.

 

[ Dodano: 2008-08-23, 18:30 ]

Aha, jeszcze jedno:)

Do radia są podłączone dwie kostki (zasilanie, głośniki w jednej a w drugiej sterowanie pilotem??).

Jeżeli chodzi o pilota to jest też problem z przyciskiem który podgłasza - nie działa, ten od zmniejszania natężenia głosu jest chyba ok, bo wyświetlacz tak pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!