Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysoki poziom spalin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Scenica, który podczas badania technicznego na stacji diagnostycznej wykazuje bardzo wysoki poziom spalin (1/2 roku temu wszystko było ok (u Niemca)).Wysoki poziom spalin powinien przekładać się na spalanie (silnik 1.6 benzyna), bylem nią na wakacjach (około 1200km) i średnie spalanie wyszło 6,5 l/100km, czyli moim zdaniem w miarę (do 160km/h). Przed wyjazdem byłem na komputerze, mechanik stwierdził że wszystko ok, kazał przegnać ją przez autostradę i po powrocie przyjechać jeszcze raz.

Więc moje pytanie brzmi co może być nie tak?

-silnik pracuje równo;

-spalanie 6,5/100km;

-zapala czy zimny czy ciepły na dotyk;

-nie kopci;

-w garażu czuć dość intensywnie spaliny czyli że jednak coś faktycznie nie tak.

 

Parametry z analizatora:

CO - 0,55%

COcor - 0,56%

HC - 137ppm

CO2 - 14,1%

O2 - 1,61%

λ - 1,055

 

Jest to autko niezagazowane. TYLKO PB95

Pod samochodem jescze nie byłem to nie wiem czy katalizator, jest luźny czy nie?

 

Za sugestie z góry sedecznie dziękuję[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbitek, które parametry z analizatora wykazują za duże wskazanie? Podaj co wyświetlił analizator i wtedy będzie można coś powiedzieć. Są przypadki (wiem coś o tym) kiedy jedynie HC przekracza norme - i nie skutkuje to ani wzrostem spalania ani zmianą osiągów.

Co do zapachu w garażu - nawet przy poprawnych spalinach w żle wentylowanym garażu czuć intensywnie spaliny

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbitek, domyślam się że masz instalację gazową bo wtedy mają się czego doczepić. Był już taki przypadek na forum że nie chcieli przepuścić ze względu na spaliny ale wiedz że to raczej naciągacze i chodzi o to żebyś ponownie zapłacił za przegląd. Teraz masz chyba 2 tygodnie na poprawkę a jak pojedziesz po tym czasie to już przejdziesz badanie bo będzie w normie. Tak było w przypadku znajomej i chodziło tylko o kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbitek, uzupełnij jeszcze informacje czy masz LPG, przypuszczam że nie bo byś sie nie dziwił że u niemca było ok.

Z tego co widze to ewidentnie przekroczone jest HC (norma to 100) a na PB najczęściej wacha sie w granicach 30-40.

Ponieważ przekroczony jest 02 i granicznie CO wyglada jak by problem leżał w katalizatorze. Czy przypadkiem nie lata już luzem w tłumiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Sorry że tak długo nie odpowiadałem, ale odwidziałem naszą służbę zdrowia od środka (szpital).

Dzięki Piok za cenne podpowiedzi, najwyraźniej jest to katalizator, nie sprawdzałem katalizatora (jak zawsze pieniądze), jedynie po podłaczałem go jeszcze raz na komputer i nic nie wykazał żadnych błędów komputer w porządku, auto jest głośne przy przyspieszaniu, głucho dudni (tak jakby ktoś faktycznie wygrzebał katalizator i go sprzedał (platyna w cenie <czerwona> ) . Jeżeli chodzi o zarejestrowanie to autko jest zarejestrowane ;) .

 

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!