Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekot silnika


defile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Już mam dość MEGANA normalnie porażka jak dla mnie....:)

ale po kolei miałem parę dni temu wymieniony silnik (stary dziura w bloku silnika)

przy wymianie zostały wymienione rolki rozrządu, pompa wodna, itp właśnie przed chwila zaczął mi klekotać silnik wydaje mi się że z prawej strony od rozrządu, silnik niby pracuje ale słychać jakby był to diesel z nie wiadomo jakiego roku, Co się mogło znowu zesrać w megance ????

 

Silnik 1.4 16v, cewki denso, świece wymienione olej płyny itp

 

Właśnie przed chwila go znowu odpaliłem i pracował ok dopóki nie podniosłem obrotów ponad 2,5k i klekot znowu .... po zgaszeniu silnika i odpaleniu jest klekot , czyli po gdzieś okolo3 godzinach stania przy odpaleniu nie ma dźwięku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Ale to jest głośny stukot....Ale silnik pracuje jeszcze nie jechałem i nie wiem czy jest też spadek mocy, chcę żeby najpierw zobaczył ją ktoś kto ma większe doświadczenie....

Pozdrawiam

 

Nie cytujemy posta w całości, pisząc bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. :) - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie byl klekot u duzy hałas ktory dochodzil z rozrządu wina byl za słano dokręcony pasek rozrządu i cos zle ustawione moze jak wymieniali to cos zle skrecili a dodoam ze ten hałas byl od ok 2400 do 3100 tys ale teraz po tej naprawie to jest cicho ze nawet nie slychac ze chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem z dziwnymi odgłosami silnika. megane I ph II 1999 1.6 sport, po wymianie kompletnego rozrządu i UPG po ok 1000km silnik na wolnych obrotach zaczął dziwne odgłosy wydawać, coś jak rechotanie, szuranie- odgłos przycierania się czegoś. Jest to słyszalne nawet w kabinie. Dzieje się to tylko na jałowym biegu przy wolnych obrotach. Delikatne dodanie gazu i już nic nie hałasuje. Odgłos dobiega gdzieś znad kolektora dolotowego, bardziej od strony obudowy rozrządu myślę-ale wiadomo, takie słuchanie to nie zbyt dokładne jest. Jakieś sugestie co to może być?

Pozdro i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!