Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG - Ingerencja w konstrukcję auta, czy nie?


janksz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest lepszy nie tylko dlatego, że tańszy.

Ma wyższą liczbę oktanową, przez co nie wywołuje spalania stukowego, ktore dla silnika jest zabójcze. Silnik na gazie pracuje przez to nawet ciszej.

W cylindrach spala sie całkowicie.

Ma lepsze wlasciwości energetyczne.

Jest paliwem ekologicznym.

 

[ Dodano: 2007-03-04, 19:47 ]

tylko nie rozumiem stwierdzenia gaz jest lepszym paliwem dlaczego skoro wszyscy wokoło twierdzą odwrotnie.

 

Twierdza na zasadzie........"bo każdy pijak, to złodziej" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od benzyny to nie? Kazdy ma ograniczoną żywotność i kiedyś pada. Wiekszość awarii katalizatorow to raczej uszkodzenia mechaniczne lub termiczne.

Myślę, ze problemem numer jeden naszych "gazerów" jest to, że montują najtansze instalacje, a wymagają Bóg wie czego. Bardzo dużo aut z wtryskiem jedno i wielopunktowym jeżdzi na instalacji gazowej I generacji, przeznaczonej do gazników.

A i serwis co jeden to "lepszy".

A efekty takie, że wszyscy klną jaki to ten gaz jest do d.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-P Podsumowując :mrgreen: Polecam instalację gazową do każdej benzynówki od 1,4 litra w górę. Jest to świetna alternatywa dla drogiej etyliny. Ja również jeżdżę na gazie. A co do opinii na temat szkodliwości LPG dla podzespołów samochodu to uważam iż ten temat jest i będzie do końca nierostrzygnięty. Np gaz podwyższa temperaturę silnika - wymiana uszczelki pod głowicą bo wytopiła sie - a ktoś może powiedzieć iż to zużycie eksploatacyjne związane np z wiekiem bryki :roll: itd itp :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech państwo dopłaca do inst. gazowej, u nas my przepłacamy na przeglądach i jak się nie wkur...

 

[ Dodano: 2007-03-06, 23:03 ]

Mam dwa samochody na gaz i jak by nie to, już dawno na nogach bym chodził, miesięczny przebieg obu to min 6-8 tkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, fajnie sie dyskutuje, ale robcie to na temat. co maja wloskie dotacje do ingerencji w konstrukcje pojazdu?

fajnie sie wytyka innym bledy, ale jak juz sporo razy to zostalo podkreslone, robmy to priv, lub chociaz w swoim poscie wnosmy cos dalej do tematu.

 

Prosze o odrobine dyscypliny :mrgreen: nie badzmy jak wiekszosc kierowcow - przedstawicieli handlowych "ja, moje auto, droga... reszta q**a niech spie...!" (duza przenosnia - nie czepiac sie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!