Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

swap megan combi


krzysiekkrzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem tutaj nowy, i chce uslyszec wasze zdanie na ten temat, a byc moze ktos powie czy jest to wykonalne, poniewaz z tego co ja sie orientuje, nie ma takiego projektu w polsce i trudno mi znalezc jakiekolwiek informacje na ten temat, do rzeczy:

 

posiadam autko renault megane combi rocznik 2001, silnik 1.6 16v, i chcialbym zrobic SWAPa na silnik 2.0 turbo z clio albo megana nowszego. czy jest to wykonalne? wiem ze napewno zawieche trzeba bedzie zmodyfikowac ale jest juz zmodyfikowana otoz zawieszenie progresywne koni, rozporka dolna na tylnej belce, obnizony o 50mm, zmienione hamulce na tarcze z prozdu nawiercane i nacinane tyl nacinane. oczywiscie nie mam tutaj na mysli rzeczy typu wskazniki zegarow itd, ale o reszte podzespolow, czy wejda? czy ktos moze cos powiedziec na ten temat? z gory wielkie dzieki.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2.0T to nie wiem, musiałbyś wymiary najpierw pomierzyć i mocowania łap. Możliwe, że jest to wykonalne ale czy to się opłaca? W końcu w MII też montowali niektóre silniki z MI.

Jak już chcesz kombinować to pomyśl nad silnikiem z clio sporta (NA: 172 lub 182 km).

Myślę, że to najbliższy konstrukcyjnie silnik do MI. Kolejna kwestia to taka, że MII 2.0T miały inne skrzynie niż MI, bo w tych były skrzynie do max 250Nm. Nie wiadomo jak to gabarytowo wychodzi, potem co z półosiami (Czy dobra długość, czy wieloklin ok, czy piast nie trzeba będzie zmieniać, a co za tym idzie rzeźbić z wahaczami, amorami, stabilizatorami itp.) Myślę, że nikt nie da Ci takiej odpowiedzi jakiej oczekujesz...

 

btw:Clio nie miało nigdy silnika 2.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze będziesz potrzebował komputer od tego silnika 2.0T, kompletny wydech i setki szczegółów które wyjdą w trakcie.

Nadzieją może być fakt że w phI w hatchbacku zdarzały się silniki 2.0 więc mieścić się powinien.

Jak masz kasę, czas i dużo chęci to wszystko jest możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przerabialem juz to pare razy nie oplaca sie :-/ ja chcialem wlozyc zwykle 2.0 16v i bylby to duzy wysilek a co dopiero 2.0T. kupic wszystko a niech czegos zabraknie przelozyc zestroic i nie wiadomo czy bedzie tak jak trzeba. ogolnie przesrana sprawa jezdzilem do roznych mechanikow pytalem i oczywiscie da sie tylko ze poprostu duzo czasu i pieniedzy lepiej zainwestowac w lepsze auto, jakos juz z tego wyroslem :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do swapa na 2.0 T nie ma najmniejszego problemu.

Komora w trojej megance jest znacznie większa wic ten silniczek będzie pasował jak by ztamtad był :)

Jedynie co moze cie przerazic to koszty silnika i osprzetu

No i musisz znalesc kogoś kto ci to wszystko podłączy i złoży w jedna całość.

Zacznij, proszę stosować się do próśb kolegów moderatorów i pisz po naszemu czyli PL. - Włączenie słownika i sprawdzenie pisowni nie zabiera zbyt wiele czasu i robi się to raz. :) Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!