Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niskie zawieszenie a seryjne amortyzatory


Rekomendowane odpowiedzi

Swoją megankę coupe kupiłem już obniżoną. A właściwie tylko tył siedzi niżej - przód chyba normalnie. Chcę to poprawić poprzez podniesienie tyłu na belce - jak to wygląda? Słyszałem że nie trzeba wyjmować belki. Odrazu wymieniłbym amory na tyle na DELPHI gazowe bo jak zajrzałem pod auto to siedzą tam jeszcze chyba oryginały Carbony - dzisiajsze delphi.

 

A teraz moje pytanie za 100 ptk: Czy obniżone zawieszenie szybciej wykańcza przystosowane do normalnej pracy amory? Czy na nowych amorach tył pójdzie trochę do góry bez podnoszenia na belce?

Będę wdzięczny za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obniżone zawieszenie szybciej wykańcza przystosowane do normalnej pracy amory?
Tak i to bardzo, zwłaszcza tak obniżone jak ty masz, amorki mogą paść nawet po 10-15 tyś. km. Dzieje się to na skutek tego, że tłok pracuje w złym położeniu i często dobija do końca.
Czy na nowych amorach tył pójdzie trochę do góry bez podnoszenia na belce?
Generalnie za wysokość odpowiada belka z drążkami, więc raczej nie powinno być tu zmiany, bo nawet bez tylnych amorków auto utrzyma wysokość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź. W takim razie trzeba będzie się wybrać do mechanika żeby podniósł trochę tył i przy okazji wymienił amory. U mnie w megance jest zawieszenie 2 drążkowe (tak podejrzewam bo mam 1.6 96 rok). O ile ząbków będzie go musiał podnieść? Bo słyszałem że 1 zabek to 3 mm?. To zbaczcie jaka jest u mnie różnica tył - przód:

 

zawieszenie.JPG

 

[ Dodano: 2008-08-26, 12:51 ]

dzisiaj wymieniłem stare De carbony na nowe RECORD'y z tyłu. Sróby szły cieżko ale jednak udało się odkręcić. Tył raczej nie poszedł do góry tak jak przypuszczałem ale po jeździe próbnej zauwazyłem duużą róznicę. Nie jest już tak sztywno i nie ma dobijania do końca amora. Martwi mnie tylko to że ten tył siedzi jakieś 3 cm niżej niż przód - słyszałem że w renówkach tył fabrycznie siedzi niżej niż przód ale jak mówię tylko to słyszałem. Pojechałbym na podniesienie o 1 ząbek na belce ale czy to coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!