Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opis pinów w kostce ISO. Problem z radiem.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Jestem zmuszony odgrzebać temat...

 

Mój problem jest nieco inny. Zmierzyłem napięcia na kablu żółtym (stacyjka) oraz czerwonym (AKU) i okazało się że nie mam zasilania na przewodzie czerwonym :/ Po przekręceniu stacyjki na żółtym mam +12V a czerwony milczy. Miernik pokazuje jakieś dziwne wartości... ( a może nie umiem włączyć go na odpowiednią opcję...). Obecnie mam zmostkowane te przewody i radio działa. Chciałbym mieć komfort nie ustawiania po wyłączeniu zapłony, na nowo stacji i ustawień radia. Jest na to jakaś rada?

 

Kupiłem go dwa dni temu. Dodam, że jak odłączę całkowicie radio to nie wyświetla mi niczego zegarek i termometr na desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój błąd... sprawdziłem nie ten bezpiecznik co trzeba <piwko> Był dziwnym trafem włożony 7.5A i w dodatku wystrzelony. Miałem pod ręką tylko 30A. Wszystko działa jak trzeba. Mam zmostkowane przewody w kostce od radia tylko, że włożyłem jedynie przewód który odpowiada za prąd stały 12V. Czy taka instalacja będzie ok? To znaczy nie padnie mi akumulator? Czy lepiej będzie "odplątać" zmostkowane przewody i włożyć jedynie przewód idący do aku? A może oba mają być podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód idący od akumulatora ma za zadanie podtrzymywać pamięć w radiu.

Jeżeli wszystko masz prawidłowo podłączone w kostce, to bez + od stacyjki radio nie będzie grało.

Taka jest specyfikacja złącza ISO <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma podłączonej stacyjki w przewodzi po stronie auta i działa <piwko> Jest tylko zmostkowany po stronie kostki ISO przy radiu AKU + stacyjka. Gdzieś wyczytałem, że można tak to podłączyć więc to zrobiłem :oops: Pytanie czy tak może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, tak samo mam u siebie.

Plus, że radio działa bez kluczyka w stacyjce.

Minus, że radio działa bez kluczyka w stacyjce i lepiej nie zapominać go wyłączyć, żeby potem auta nie pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącze się do tematu i

zwracam się do was o pomoc w zlokalizowaniu źródła problemów z napięciami na na mojej wtyczce ISO od zasilania.

W moim Scenicu wyjmowałem fabryczne radio dwa razy i za drugim razem jakimś sposobem spaliłem kilka elementów na płytce - radio do wyrzucenia. Postanowiłem podłączyć Blaupunkta, żeby tylko coś grało i tu pojawiły się problemy. Po podłączeniu do kostki zasilającej ISO radio się nie włącza, zewnętrzny wyświetlacz nic nie wyświetla. Wziąłem miernik i zmierzyłem napięcia.

1. Stacyjka bez kluczyka

Napięcie występuje tylko na styku nr.1 i wynosi 7,15 [V]

2. Stacyjka z kluczykiem w pozycji ST (tylko włożenie kluczyka)

Napięcie występuje tylko na styku nr.1 i wynosi 10,53 [V]

3. Stacyjka z kluczykiem w pozycji M (świecą się odpowiednie diody kontrolne)

Napięcie występuje na stykach nr.1 i wynosi 0,07 [V] oraz na nr.7 (zapłon) i wynosi 12,29 [V]

 

Dodam, że bezpiecznik 15 [A] jest dobry. Radio Blaupunkt posiada 10 [A] bezpiecznik i było sprawdzone - gra jak ta lala. Na wtyku ISO mam dostępne styki pod numerami: 1,4,6,7,8. Załączyłem schemat kostki ISO.

Co może powodować, że nie mam napięcia podtrzymania i dlaczego radio nie gra skoro jest napięcie zapłonu ?

 

SERDECZNE DZIĘKI !!!

post-16567-1285532433_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!