Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem w dci 1.9


Gość quake_cos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość quake_cos

Witam takie pytanko, bo dopiero od 4 dni jezdze meganka, mam braknie mi czasu aby podjechac do mechanika, wiec moze ktos z was powie mi co to moze byc, mianowicie to jest 1.9 dci 2002 combi, jak wsiadam po dluzszym postoju - 5 godzin albo noc, silnik zimny, przekrecam kluczyk i nie zapala sie nawet kontrolka od swiec zarowych, i wiec przekrecam go do skutku az kolo 20 razu sie zapali na chiwle, zakrecam nim z dwa razy potem znowu przekrecam kluczyk i roznie ale czesto dalej to samo i potem zaswieci sie na sekundke znowu, zakrece, i przekrecam kluczyk znowu - i wsio normalnie pala sie dlugo, (ok 2-4sec) gasna - czekam jeszcze z 6 sec zakrecam i opdala bez problemu, moze wiecie co jest??

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość quake_cos

mozliwe, aczkolwiek to by chyba wcale nie zapalalo sie, a to sie w koncu zapala po ktoryms razie, ale dzieki, jak zdaze dzis to na jutro bym sobie podladowal baterie zeby zweryfikowac to. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje sprawdzic świece żarowe.Ja mam 1.9D i miałem podobny problem musiałem auto po nocy krecic jak wół żeby mi zapaliło do tego dodawałem gazu i rozrusznik dostawał po tyłku.Oddałem do mechanika i okazało się że 2 świece miałem przepalone.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to w 1.5 dci i to był przekaźnik mały czarny znajdujący sie pod komorą silnika.Też kreciłem kluczykiem kilkanascie razy aż zapalą się swiece żarowe.Po wymianie wszystko wróciło do normy.Co ciekawe przkaźnik nie nazywa sie jako od swiec żarowych tylko od pompy paliwa-tak było na fakturze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, od tygodnia jestem właścicielem Scenic 1.9dci z 2002 roku, przebieg 70tys i mam dokładnie taki sam problem co quake_cos. Autko jak ostygnie to dopiero po 15-20 razach włączenia zapłonu włącza się kontrolka świec żarowych. Na ciepłym kontrolka zapala się za każdym razem po włączeniu zapłonu, a autko pali po dwóch przekręceniach rozrusznika.

Założyciel posta już znalazł przyczynę?? Jeśli tak to proszę o odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie kontrolka świec zapala się tylko przy zimnym silniku i dodatkowo przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mogę się mylić, ale wydaje mi się że w nowoczesnych ropniakach świce grzeją sie bardzo szybko, i w większości przypadkow kontrolka nie musi się zapalić. Takie same doświadczenia mam z silnikami HDI Citroena i tdi VW. Jeżeli sie mylę, proszę o poprawienie. U mnie lampka zapala się tylko jak jest zimno, a z odpaleniem nigdy nie miałem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka świec zapala się tylko przy zimnym silniku i dodatkowo przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mogę się mylić, ale wydaje mi się że w nowoczesnych ropniakach świce grzeją sie bardzo szybko, i w większości przypadkow kontrolka nie musi się zapalić. Takie same doświadczenia mam z silnikami HDI Citroena i tdi VW. Jeżeli sie mylę, proszę o poprawienie. U mnie lampka zapala się tylko jak jest zimno, a z odpaleniem nigdy nie miałem problemów.
cześć! jeżdżę służbowym Trafic z silnikiem 19dci jest 3letni ma261tyś przebiegu. nigdy się nie zdarzyło by nie zapalił(pali na dotyk) i nie zależnie czy zima i minus20 czy lato i nawet rozgrzany silnik, kontrolka świec żarowych zapala się za każym razem. zawsze gdy go uruchamiam czekam aż pogasną wszystkie. pozdrawiam "eljot"

 

[ Dodano: 2007-09-27, 14:48 ]

Witam,jestem posiadaczem renault scenic 19dci2002r ma przejechane 92tyś. i od kilkunastu dni dotyka mnie ten sam problem co (guake_cos) i (owsikk). mianowicie po chłodnej nocy nie zapala się kontrolka świec żarowych, tylko u mnie razem z tą kontrolką nie zapala się też "lampka kontrolna awari wtrysku", (taki silniczek z napisem stop)po kilkunastu próbach potrafią się zaświecić. i loteria (może odpali) ale jeśli poczekam np.do południa, słońce wysuszy rosę z samochodu. wkładam kluczyk. przekręcam .zapalają się wszystkie kontrolki i bruuuummm. pali!! głupi jestem! nie wiem co o tym myśleć. może to wina tego przekażnika ale gdzie go dokładnie szukać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega eljot napisał: mialem ten sam problem. choc to nie ja pierwszy.po chlodnej nocy nie zapalala sie kontrolka swiec zarowych i kontrolka ukladu wtrysku/ TAKI SILNICZEK Z NAPISEM STOP/ dopiero po kilkunastu razach ...... jak sie mialo szczescie to zapalil i potem juz nie bylo problemu. nikt nie wiedzial co jest. bylem w kilku warsztatach. w koncu wyladowalem w serwisie i tam sie okazalo ...bzdzina..maly czarny przekaznik 97zl. umieszczony w skrzynce przekaznikow pod maska...

 

Teraz troche mojego doświadczenia. Moje autko wylądowało dzisiaj w warsztacie i zostało podpięte pod kompa (komp twierdzi że wszytsko OK). Zaczęło się kombinowanie z tymi czarnymi przekaźnikami, o jednym z nich pisał eljot. Na fotce zazanczyłem gdzie tych przekaźników szukać (fotka renault Scenic). U mnie pomogło samo wyjęcie i wsadzenie wszystkich przekaźników po kolei, jak dowiem się który to dokładnie przekaźnik to napisze.

post-3845-1191269777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!