Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[TUTORIAL] Jak zrobić wyjście RCA z radia fabrycznego.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie zastosowałem takiego gówienko http://allegro.pl/konwerter-poziomow-glosnik-rca-2-chinch-m006-i3497175059.html i może nie ma super jakości dźwięku ale też nie jest bardzo zła, ja bym powiedział że 4+ bym dał :D zawsze jakieś rozwiązanie, bo też nie chciałem wymieniać radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o istnieniu tzw. konwerterów Hi-Low, ale nie chce ich stosować jeśli jest taka możliwość. Jeśli w Tuner List nie można zrobić przeróbki to wtedy zastosuje konwerter

---------------------------------------------

Odpowiadam sobie sam, może się komuś przyda:

TAK - przeróbka jest możliwa i robi się ją tak samo jak w dostępnej na forum instrukcji do Update List. Jedyna różnica jaką napotkałem to typ końcówki mocy, u mnie też była TDA ale inny numer, nie pamiętam jaki.

Nowe wyjścia RCA podłączyłem do klocków, które akurat miałem w domu i zastosowałem w megi:

- przód Genesis Profile Two + fabryczne głośniki bez wygłuszania drzwi;

- tylne głośniki pod radiem;

- tylne RCA do Fli Loaded 400 i Hertz Es250 w Zamkniętej skrzyni;

- kable Eagle, kondzior Signata itd.

Wrażenia: To radio to naprawdę badziewie, dostępne ustawienia to mniej niż minimum, basu jest bardzo mało (być może jest to spowodowane pojemnością kondensatorów wlutowanych przed scalakiem na nowych wyjściach RCA - im większa pojemność tym więcej basu, nie pamiętam ile dałem ale coś z rzędu nF). Jest spory problem ustawić jakiekolwiek akceptowalne brzmienie nie rezygnując z tylnych głośników wpiętych w radio - w innych radioodbiornikach nigdy nie miałem tego problemu, w końcu coś tam ustawiłem kręcąc wzmacniaczami na wszystkie sposoby.

 

Wnioski: TunerList to g.wno. Wcześniej jakimś cudem nie zwracałem na to uwagi. Gdyby nie wyświetlacz i pilot to wywalił bym to w cholere (dostępne adaptery są moim zdaniem bez sensu, albo nie działają w 100% albo mają opóźnienie i sporo kosztują).

 

Trochę się rozpisałem, ale proszę nie wytykać mi w tym temacie fabrycznych głośników i nie wygłuszonych drzwi. Naprawdę zdaję sobie z tego sprawę, jest to zręsztą stan przejściowy, ale o instalacji będzie inny temat. Nie jest to moja pierwsza instalacja i wycisnąłem z fabrycznych papierzaków co się dało co pozwoliło mi wydać krytyczną opinię dla radia TunerList.

Pozdrawiam.

Tyszor

 

Witam ponownie.

Zapomniałem napisać, że buczy w głośnikach. Jak leci cicho muzyka to słychać buczenie, jak głośniej to już go nie słychać ale ono nadal jest tylko się nie zgłaśnia razem z muzyką. Próbowałem przerwać obwód masy sygnału RCA, oraz zewrzeć go do masy od strony wzmacniaczy ale było jeszcze gorzeć (ciekawe bo zwykle mi to pomagało), nie zwierałem od strony radia bo chyba w tutorialu pisało, abuy tego nie robić. Jak się z tym uporam to dam znać. A może ktoś rozwiązał już ten problem?

Edytowane przez Tyszor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!