Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opinie radio + wybór głośników


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

co sądzicie o tym radiu? jest warte zakupu?

http://moto.allegro.pl/item427282795_nowos...aux_gw_24m.html

Co proponowalibyście do radia dokupić- mam wszystko oryginalne.Kwota do ok.800 zł. Auto- Renault Megane 1996r. 1,9 dci.

Z góry dziękuję, pozdrawiam

 

ls400, to forum jest o technice aut ze stajni Renault, a nie artystycznego pisania postów, staraj się nie rozciągać wiadomości niepotrzebnymi podwójnymi "Enterami"- gojgien

przepraszam, chciałem żeby było przejrzyście.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżko coś powiedzieć... sądzę, że od fabrycznego gorsze nie będzie, funkcje na pewno ma i działąją. co innego jakość dźwięku, może nie być powalająca, ale czasem można się bardzo zdziwić!

 

przez hasło "mam wszystko oryginalne" rozumiem, że masz oryginalną instalację i głośniki? ciężko coś polecić, zależy czego szukasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz do przeznaczenia 800 zeta a chcesz kupic takie radio ? :-/

ja nosze sie z zamiarem kupna zestawu pioneera

radio http://moto.allegro.pl/item429865992_pione...b_2_l_gwar.html

glosniki

http://moto.allegro.pl/item433966111_pione..._gwarancja.html

kumpel je ma i naprawde fajnie graja

a w drzwiach z przodu mam 13 rowniez pioneera

wiec w 800 zlotych spokojnie sie miescisz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, głośniki oryginalne, radio i instalacje. Cudów nie oczekuję, lecz żeby w czasie jazdy miło było posłuchać muzyki, czasem głośniej, a nie takie charczenie jak teraz :) Oprócz tego radio i tak chciałem zmienić, więc od razu może i głośniki nowe żeby to miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo Hertz'ow, dziś je zamontowałem i zdębiałem :] mają słabszy bass od org. "pierdziawek", ogolnie dźwięk jest ładniejszy. sądzę, że winne jest radio fabryczne, które nie ma mocy napędzić tak duzego, w porównaniu do fabrycznych głośników, magnesu w tych Hertz'ach. mam nadzieję, że jutro już mi się uda pociągnąć ostatni kabel - zasilanie do wzmacniacza i sprawdzę jak rzeczywiście potrafią grać te głośniczki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak, to samo pamiętam ze sprzętem w domu, głośniki ze starej wieży Sony podłączone do nowego amp'a kinowego o dwukrotnie większej mocy, spowodowało, że głośniki nagle zaczęły grać :) i to znacznie lepiej i mocniej!

 

dziś mam nadzieję, że się o tym przekonam, najbardziej się boję tego czy radio dobrze przerobiłem... :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dalco to jakas chinska kupa nie warta 20pln.
I ja też tak twierdzę. Wiem jakie kolega ma problemy z tym radiem i nie polecam chociaż sam kupuje jakieś wynalazki ale DALCO odpada na całej linii. Wolę nawet używane firmowe a nie takie nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączone do nowego amp'a kinowego o dwukrotnie większej mocy, spowodowało, że głośniki nagle zaczęły grać

 

glosniej i mocniej. Tylko jest w tym maly haczyk, mianowicie jak pograja troche dluzej na wiekszej mocy niz ta teoretyczna ktora moga zniesc [nie jakies tam maxy czy inne muzyczne] to powiesz im "baj baj maszkaro". Dlatego z odwrotna konfiguracja trzeba bardzo uwazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dlatego wzmacniacz mam (wszystko w RMS) 4x75W, do tego DSK130 są na 60W, natomiast DCX130 na 40W. ALE, odszukałem gdzieś, że producent (Hertz) do DCX'ów zaleca wzmacniacz 60W/ch., idąc tym tropem dla DSK pewnie zalecają 70-75W/kanał. Zakłądając, że nigdy się nie słucha na więcej niż 2/3 głośności, to zostaje spory zapas.

 

przy okazji, zauważcie, że niemal wszystkie Pionki są na 25W RMS... wiec w sumie nie da się podpiąć nawet pod Cabasse'a? Producenci zostawiają spory zapas. Inaczej było by bardzo dużo reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, moc ktora wywali z siebie wzmacniacz jest zalezna od dwoch rzeczy. Po pierwsze glosnosc [i to juz wiemy] ale i ustawienie gaina na wzmacniaczu. Moj osobisty patent na ustawienie gaina to:

- siedzisz w samochodzie z zamknietymi drzwiami i czym sie da [najlepiej tak jak jedzie czyli caly zamkniety]

- ustawiasz glosnosc w radiu na 50% skali

- w bagazniku czy gdziestam siedzi ktos kto kreci gainem

- kreci kreci i w momencie kiedy glosniki zaczynaja dawac za duzo jakiegos pasma, machasz reka i jest koniec krecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tez fajny sposob :)

 

no a ja wczoraj wreszcie podpialem cala elektryke i glosniki zaczely grac, jest roznica, jak sie podglasnia to graja glosniej i nie zmieniaja charakterystyki. samo radio niestety od pewnego momentu zaczynalo "burczec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, fakt jest taki, ze w poprzednim samochodzie ustawienie [tylko krecenie galkami i naciskanie przyciskow] zajelo mi okolo miesiaca. Wierz mi, to jest baaaaardzo upierdliwa robota. Co do buczenia, sprobuj na radiu zdjac troche basu, jesli okaze sie ze bedzie za malo to podkrecasz bas w radiu a zdejmujesz gaina. I tak do usranej smierci az bedzie Ci odpowiadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kfadratowy, chyba mnie nie zrozumiałeś... radio+głośniki=burczenie przy większej głośności. radio+amp+głośniki=czysty dźwięk niezależnie od głośności o stałej charakterystyce. po prostu nawiązuję do tego co pisałem wcześniej, że te głośniki są "za mocne" dla radia fabrycznego.

co do regulacji to wiem wszystko, ale i tak dzięki za rady.

 

[EDIT: 15.09.2008]

Hertz DSK130 + DCX130 mini recenzja:

no to mogę powiedzieć, że jeśli ktoś się decyduje na głośniki Hertz z serii DSK niech na tył kupi DCX'y. Jest tak, że front, system DSK, ze zwrotnicami, ma faktycznie mało środku. jest ładny głęboki basik i ostre gwizki. natomiast coaxial'e DCX genialnie uzupełniają DSK, dużo środka, mid-bass. w mojej MII po prostu, bez kitu :) dmucha przez otwory w tylnych boczkach. razem zestaw gra świetnie, osobno :/ nie radzę (popróbowałem, pobawiłem się w różne kombinacje). Radio fabryczne daje rade, ładny czysty dźwięk, trzeba pamiętać tylko o filtrze na masę, żeby nie było przesłuchów z radio i instalacji. to samo tyczy się zasilania wzmacniacza. no i najważniejsze... pod żadnym pozorem nie starajcie się podłączyć tych głośników na wzmacniacz radia fabrycznego, po prostu głośniki mają za mocne magnesy, nie pociągnie. do zestawu podchodzić tylko uzbrojonym we wzmacniacz! :) w planach mam jeszcze wyciszenie drzwi (mam tylko dwoje :P), ale nie spieszy mi się słysząc to co słyszę w autku. muszę za to poskromić kable w przednich drzwiach :P ale to nie sztuka oraz wkleję uszczelkę (piankę) pod przednimi wooferami.

 

podsumowując. wprawdzie dalej walczę z optymalnymi ustawieniami :] ale i tak jest już super. ładnie, czysto, pełny dźwięk, ale podkreślam! z pełnego kompletu DSK+DCX. te dwa zestawy się świetnie uzupełniają, powstaje system w sumie 4 drożny. woofer(front), mid-bass+mid(tył), sopran(tył+front), gwizdki(front). za w sumie nienajwiększe pieniądze, dźwięk 100x lepszy od fabryki.

 

DŹWIĘK: ****-

WYGLĄD: *****

MOC: ****-

BASS: ***--

 

TOTAL: ****-

 

zestaw na razie jeszcze jest świeży, głośniki muszą się rozpracować, tak samo wzmacniacz, którego nie miałem jeszcze okazji dobrze rozgrzać. biorąc to pod uwagę, głośniki wypadają bardzo dobrze! polecam! jeśli ktoś szuka więcej basu, niech pomyśli o próbie montażu 160-tek i tuby. dla zwykłego słuchacza te 130-tki są w zupełności wystarczające, no i w MII ich zupełnie nie widać :P co dla mnie jest bardzo ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!