Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane dziwne praca silnika na luzie + zbyt wysoka temperatura płynu chłodniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

        Od jakiegoś czasu zauważyłem, że moja 1.4 classic 16v ma dziwny problemy z jałowym biegiem, nie wiem gdzie szukać problemu, chodzi o dziwne drgania przenoszone przez całe auto. Filtr powietrza oraz przewód dolotu był niedawno wymieniany i nic to nie pomogło. Myślałem, że to od zabrudzeń filtra lub już trochę sfatygowanego przewodu przed rezonatorem. Najdziwniejsze jest to, że wystarczy minimalnie dodać gazu, aby było te 1200 czy więcej obrotów i wszystko ustaje. Drążek zmiany biegów nie drży, silnik pracuje płynnie, żadnych drgań. Zauważyłem też, że jak jest na luzie to czasem, obroty jakby same się zwiększają minimalnie. Na jednym filmie widać drgania silnika na mocowaniu.

 

       Ponadto jeszcze jedna sprawa czy to wina termostatu, czy płynu albo czegoś innego, mechanik sugeruje, że to może być termostat, ale czas będzie mieć dla mnie za 2 tygodnie... gdy stoję dłużej w korku przy tych, jakże już ładnych pogodach temperatura podnosi się powyżej połowy (zielona strzałka), wtedy włącza się wentylator i spada do połowy (niebieska strzałka), chłodnica jest gorąca, gdy wentylator pracuje, wiec termostat się jednak otwiera, czyli chyba sprawny ?

 

Zdjęcie z wskaźnika temperatury.

Wskaźnik

 

Linki do YouTube z pracy silnika.

Video 1

Video 2

Video 3

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6, 5.7 :!: - Prezes

Edytowane przez Szubertxxx
Poprawa treści aby była zgodna z regulaminem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Szubertxxx zmienił(a) tytuł na Megane dziwne praca silnika na luzie + zbyt wysoka temperatura płynu chłodniczego

@milejow Dzięki za pomoc.

 

Co do tematu zostaje mi jeszcze sprawa płynu czy to moje przewrażliwienie, czy warto sprawdzać coś w układzie ? Wymiana termostatu ? Płynu na nowy, bo ostatnio był wymieniany ok. 3 lata temu (ok. 25 tys. km.) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!