Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie po przełączeniu na gaz


mario771

Rekomendowane odpowiedzi

może pisząc że zaczęło działać dobrze to przesadzam - jest lepiej bo nie gaśnie tak jak wcześniej ale falują obroty na gazie, teraz to chyba słabiej chodzi na benzynie niż na gazie a wcześniej jak się przełączyło to jakby mini turbo sie załączało ;-), coraz więcej myślę o blosie ale boję się że wydam forsę a efekt niewiadomy i jak sam nie poradzę z regulacją to szukaj wiatru w polu bo się nikt na tym nie zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Przegladam dyskusję i chciałbym się włączyć: moja meganka ma sekwencję instalacjaBRC a problemy takie jak opisujecie powyżej mianowicie,na zimnym silniku i wolnych obrotach nie mogę nawet dodać gazu bo przerywa w momencie jak się przełancza na gaz to zgaśnie kiedy silnik cieply to i na wolnych obrotach jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wyczyść reduktor (ewentualnie wymień membrany jak są stwardniałe) i przemyj benzyną elektrozawór, ten na reduktorze. Przemyj tak, żeby benzyna przepływała przez elekrozawór zamiast gazu, w tym czasie kilka razy otwórz i zamknij elektrozawór (podaj napięcie 12V na cewkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie ma recepty. U mnie, po regeneracji reduktora po 8tys. znowu zaczęła szwankować instalacja. Ponieważ mam zapięty manometr, więc wiem na bieżąco jak się zachowuje reduktor. Wyczyściłem reduktor i miałem spokój przez 6tys. Po zatankowaniu gazu na stacji gdzie od lat tankuję (90% tankowań) na drugi dzień już reduktor się odezwał. Fiksował mi przez 3 dni (akurat w ciągu tych 3 dni nawinąłem prawie 3tys.km) i nie miałem dla niego czasu, a on na razie się uspokoił.

 

Prawdopodobnie jak bym nie miał tego manometru, poszedł do gaziarza to zaczełoby się od wymiany świec filtrów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dziwny problem, po wymianie filtra paliwa i powietrza oraz przewodów hamulcowych (o ile ma to znaczenie) nie mogę jeździć na gazie, na benzynie jest oki ale po przełączeniu na gaz po prostu gaśnie niważne ciepły czy zimny co sie mogło stać???!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic prostszego tylko miernik do ręki i posprawdzać po kolei czy są napięcia na cewkach elektrozaworów. A przede wszystkim czy zawór na butli jest otwarty i gaz z butli jest podawany. Czy jest gaz na wyjściu z reduktora jak jest podane napięcie na elektrozawory. Sprawdzenie tych rzeczy już coś może wyjaśnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!