Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana na LICZNIK ELEKTRONICZNY- Pomóżcie !!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

 

Mam problem, a mianowicie chcialbym sobie zmienić licznik analogowy na elektroniczny ale zastanawia mnie jedna rzecz. Co ze stanem licznika?? Czy będzie pokazywal mój przebieg silnika?? A jeśli nie to można to jakoś ustawić?? I czy po doprowadzeniu 2 kabli z komputera będzie mi pokazywalo średnie spalanie i ile jest w baku jescze paliwa??

 

Moje auto to Renault Megane 1.6e 1996 r.

 

A to jest ten licznik który chce zalożyć :

post-9893-1221377876_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ma możliwości żeby analogowy przebieg przeniósł się sam na cyfrowy,trzeba poprostu podłączyć licznik pod kompa i go ustawić samemu.Są na allegro specjalne interfejsy do tego.Co do pytania o kable to gdzie chcesz wyświelic informacje o średnim spalaniu i ilości paliwa w baku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. ten wyświetlacz w liczniku pokazuje przebieg całkowity i od ostatniego "zerowania"

W niektórych wersjach po odpaleniu samochodu pokazuje jeszcze ilość oleju w zbiorniku. Po bodajże 25 sekundach przełącza się automatycznie na przebieg ;-)

 

Z tego co widzę, to ten licznik nie ma na środku czerwonej, mrugającej kontrolki od immobilisera, aczkolwiek mogę się mylić ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest ten licznik który chce zalożyć :

Licznik który pokazałeś na foto nie ma możliwości wyświetlania ilości spalania paliwa. Licznik z takim bajerem rzadko spotykane w Polsce mają nad ilością paliwa i temp. taki mały wyświetlacz który pokazuje taki bajer. Zastanawiałem się nad znalezieniem i zamontowanie takiego licznika, ale ciekaw jest jak z elektroniką będzie... Czy trzeba jakieś dodatkowe czujniki montować, czy wystarczy wpiąć w kostki i już... Znająć szczęście to raczej przeróbka tylko wchodzi w grę... Poszukamy i zobaczymy... Na allegro nie znalazłeł narazie takiego licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

jeszcze właśnie nie rozbierałem u siebie tego pewnie na wiosnę bądź latem na działce będę walczył z takimi zagadkami, narazie jest na etapie malowania auta i zmian stylistycznych w tym lamp

 

Nie cytujemy posta w całości, pisząc bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. <czerwona>- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!