Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Intercooler w scenicu


Marek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na forum więc wybaczcie za błędy. <czerwona>

Otóż "pod moimi skrzydłami" znajduje się scenic z 1999roku i jest to przejściówka między phI i phII. Już kiedyś zauważyłem że intercooler od góry znaczy się od przewodów z powietrzem upaćkany jest olejem. Obecnie olej kapie.( po postawieniu na podjeździe zawsze pod miejscem nad którym jest intercooler pozostaje plamka oleju. Co zrobić ?? Czy to śmiertelna choroba ?? :-( . Acha no i na jego powierzchni jest jakiś nalot rzekłbym nagar co to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sndząc po oleju masz do wymiany turbinkę a jeśli chodzi o wyciek to jest on pewnie zlokalizowany przy wejściu plastikowych rur do intercolera(tych od powietrza).Często lubią się przetrzeć przy mocowaniu(miałem tak samo) Ale jak już wyciągniesz intercoler to warto go przeczyścić . ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisnąć opaskę i nie przejmować się

 

Kolego,tutaj się nie zgodzę,owszem można tak jeździć ale jeśli turbinka rozpadnie sie podczas jazdy... czarno widzę to twoje "nie przejmuj się" :-/

 

A jeśli chodzi o opaskę to najpierw sprawdź czy będziesz dociągać opaskę czy przeciągać plastik <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sorki za odkop, ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

Dzisiaj wykryłem u mnie coś podobnego, ale nic nie ciekło, tylko przy opasce rury która idzie z turbiny do intercoolera było wilgotno no i nie ukrywam że dziwne odgłosy dochodziły z silnika (burczenie przy dodawaniu gazu) i znaczny spadek mocy. Co się okazało po ostatnim grzebaniu w silniku owa rura nie była dobrze dokręcona :-? Po dokręceniu i przejechaniu paru km burczenie ustało i nawet samochód troszkę ożył :mrgreen: Może demonem prędkości nie jest ale jest lepiej niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To mogła być przyczyna spadku mocy ale obawiam się ,że jedna z dwóch bo jeśli miałeś tam olej to oznacza ,że kończy się turbinka i nie radziłbym czekać do końca aż się rozpadnie tylko zregenerować ją wcześniej.Koszt takiego interesu to około 1000 pln ale po zabiegu autko jest jak nowo narodzone. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? wcale mnie nie cieszy ta informacja, ale zanim dojdzie do regeneracji to mam w planach jeszcze wymianę przepływomierza który prawdopodobnie na 99% jest do wymiany ;-)

P.S. Z tego co mi wiadomo to turbinka może w normalnym trybie pracy brać trochę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!