Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skaczące obroty silnika po odpaleniu.


dbonne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanko w mojej megance 1.6 8v po odpaleniu ale nie zawsze dziwnie skaczą obroty jak próbuje ruszyć szarpie autem czasami zgasnie a czasami przechodzi i potem wszystko ok dalsza jazda bez problemu . Po zgaszeniu znowu to samo a jeszcze w trakcie tego duszenia z wentylacji czuć paliwo . Może ktoś z was miał podobny problem . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam tak samo z moja meganka 1,6 na niskich obrotkach szarpie autem, wpada w wibracje, całe drzy, na wyszych obrotach auto sie uspokaja, ale jak sie jedzie na luzie to nieraz tez zaczyna wpadac w wibracje, no i nieraz potrafi tez zgasnac i odpalic dopiero za ktoryms razem. Podłaczeni do kompa nic nie wykauje, cewka wyminiona tak sama czujnik polozenia walu korbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj przeczyściłem silnik krokowy i może i jest lepiej narazie go nie dusi przy ruszaniu i nie gaśnie ale teraz podczas jazdy jak wrzucę na luz to falują obroty do momentu zatrzymania jak stoje to wszystko jest ok . Może ktoś ma pomysł na to. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakim zakresie jest to falowanie obrotów?, bo słyszałem, że jadąc na luzie obroty lekko wzrastają od samej prędkości obrotowej silnika a po zatrzymaniu obniżają się do ustalonej wartości, u mnie tak jest ale nie wiem do końca czy to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaczą tak od 1000 do prawie 500 na pograniczy przygaśnięcia. A mam jeszcze jedno pytanko wczoraj jak czyściłem krokowca to wcześniej na zapalonym silniku odłączyłem go i nie było żadnej reakcji silnik dalej sobie pracował na wolnych obrotach czy to normalne czy powinna być jakaś reakcja silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie jakis cud, nic nie zrobilam, nic nie wymienilam nic nie zostalo naprawione a auto jezdzi od 3 dni bez zarzutu, ale to chyba jest troche dziwne i tylko sie boje zeby ktoregos pieknego dnia calkiem sie nie rozpadł.

Ale zwroce uwage swojemu mechanikowi zeby sprawdzil auto pod tym kontem rzeczy, o krotych tu mowa:))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!