Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą ?


ratand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. Mam megane 1,6 8v z 1998 roku. odpaliłem go rano i zaczał dziwnie pracowac. Szarpie silnikiem, nie jest to silnik krokowy poniewaz obroty sa stałe. Ostatnio dosc czesto musiałem dolewac plynu chlodniczego. Wymieniłem swiece i przewody ale jest bez zmian. pasek rozrzadu byl wymieniany przy 50 tys km teraz ma 120. Znajomy mechanik mowi ze to uszczelka pod glowica lub wtryski, co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Mam megane 1,6 8v z 1998 roku. odpaliłem go rano i zaczał dziwnie pracowac. Ostatnio dosc czesto musiałem dolewac plynu chlodniczego. Znajomy mechanik mowi ze to uszczelka pod glowica lub wtryski, co to moze byc?

Niestety, prawdopodobnie mechanik ma rację. Ostatnio miałem to samo: taki sam silnik, rocznik, 120 tys., te same objawy. Ciekawa zbieżność... Prawdopodobnie jeden cylinder ciągnie płyn, wilgotna świeca przestaje pracować. Jeśli tak, to ta świeca będzie się znacznie różnić od pozostałych - będzie wilgotna i z rudym nalotem. W takim wypadku niestety - wymiana uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez mialem podobne objawy. Na jednej swiecy wywalalo, plyn ciagnelo jak szalony. Po spuszczeniu resztki plynu okazalo sie ze wyglada jak zupa. Bylem u mechanika, mowi uszczelka. Wczoraj wymienilem, chodzi jak trzeba ale czy to pelen sukces to nie wiem bo jakis dziwny zapach spalin (pojezdze, zobacze). W kazdym razie nie ma co czekac z wymiana bo plyn z chlodnicy dostaje sie do silnika, miesza z olejem, rozciencza go i grozi zatarciem. Jak na zlosc wskaznik oleju caly czas wskazuje na full bo przeciez jakis tam plyn jest. To tyle co Ci moge doradzic. Jakby ktos wiedzial od czego moze byc taki dziwny zapach spalin to tez bym prosil o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może złe paliwo. Miałem tak w clio jak zalałem na stacji na której jeszcze nigdy nie tankowałem. Poczekaj jak wszystko wypalisz zatankuj na dobrze znanej stacji i wtedy sprawdź zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!