Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z biegami 1 i 2


yukio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam tez problem z pierwszym biegiem , dość często ciężko go wbić ,,na postoju ,kiedy ruszam !!! trzeba to zrobic z silą i zgrzytem

 

,,odziwo kiedy auto delikatnie sie toczy ,wolniej niz 5km/h , wchodzi bardzo ladnie i kiedy sie zatrzymam, za drugim razem tez wchodzi jak pomasle ,,,

podobnie choc zadziej ma sie sytuacja z drugim biegiem ale to juz podczas jazdy :)

 

Czy ma to jakis zwiazek z wodzikiem do skrzyni biegow pod silnikiem ,, jezeli tak to czy ktos wie jak go wyregulować ???

Czy moze jest to zajechana skrzynia ,,,auto dopiero co kupilem i szaczuje przyszłe wydatki...

 

<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo w M1 myślę że wina tu po stronie albo poduszki pod skrzynią albo się popuścił wybierak na złączeniu z drążkiem pod silnikiem albo... oby nie- paza coś w skrzyni. Może inni się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.podepnę się pod istniejący wątek...mam podobny problem,tyle,że ze wstecznym biegiem,prawie cały czas z delikatnym zgrzytem się go włącza,chyba,że wczesniej się trochę ''pomiesza''lewarkiem .Gdzie szukać przyczyny :-( ?

dodam,tylko,że na postoju,przy wyłączonym silniku,wsteczny wchodzi normalnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak napisano wyżej będzie to najprawdopodobniej zerwana poduszka skrzyni biegów.

Miałem to samo i właśnie takie były objawy jak piszecie (temat już był wielokrotnie poruszany na forum).

Podczas wymiany poduszki może będzie trzeba dolać do skrzyni oleju.

 

[ Dodano: 2008-11-08, 01:13 ]

Czasem do wrzucenia w tych warunkach jedynki pomaga przejście do niej z 2ki, czyli stoimy, wrzucamy dwójkę i z 2ki do jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak? panowie poduszka? to ta za skrzynią? A nie próbowaliście ustawić może wybieraka - znaczy tego drążka? jest możliwość regulacji w/g wkł i dialogys-a czy chodzi o tę poduszkę: >> http://sklep.intercars.com.pl/993532564357...ic=0&moto=0 <<

 

[ Dodano: 2008-11-23, 20:54 ]

I jak?? powie ktoś nieco więcej? Poduszka czy szukać gdzie indziej przyczyny?

 

[ Dodano: 2008-12-02, 20:47 ]

I mam! u mnie pada sprzęgło. To nie są ani poduszki ani synchronizatory. To po prostu się sprzęgło kończy. Byłem u mechanika, który mi auto przetrzepał i wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!