Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drzwi z zewnątrz nie można otworzyć!! megane


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Ma ten sam problem z prawymi tylnymi drzwiami w kombi, połamał się ten plastik, który tkwi w tym metalu nakręconym na gwint, który widać na zdjęciach, przez co wypadł z otworu w cięgnie klamki. z tego co czytałem trzeba go zastąpić śrubą i tu mam kilka pytań:

- czy ta śruba musi mieć tak idealny gwint żeby trzymała się w tym otworze na sztywno,czy po prostu byle przechodziła?

- wykręciłem ten metal, który trzyma plastik z gwintu i wyjąłem i teraz pytanie, czy tą śrubę wkręcać jakby od środka (czyli ze nie da się jej wykręcić jak już s powrotem wkręcę to na gwint, bo jej główka będzie właśnie od strony gwintu i przezeń blokowana) czy od zewnątrz, jednocześnie przechodząc przez otwór w cięgnie i w metalu już nakręconym na gwint? Jeśli wariant od środka to jak gwint śruby już wkręconej przecisnąć przez otwór w cięgnie klamki, bo z tego co widziałem to tam luzu na odciągniecie tego nie ma za bardzo...?

i w ogóle jak wy sobie z tym radzicie tak w szczegółach, bo ja tam ledwo mogę jedna rękę włożyć i nie wiem jak ja to wszystko zrobię:P a rękę mam całkiem małą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam ledwo mogę jedna rękę włożyć

nie prościej wyciągnąć klamkę (2 śrubki jak dobrze pamiętam dziesiątki) Ja dałem śrubkę ciut mniejszą niż otwór a z drugiej strony 2 nakrętki skontrowane :-> Jak skręcisz jedną na mocno to nie będzie się obracać, nie dokręcisz może się z czasem odkręcić :-( i będziesz jeszcze raz rozbierał, tak jak ja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jak sie nazywa się ta spinka która trzyma te cięgno metalowe? bo nie wiem co mam powiedzieć.

 

Dodano: 10 sie 2011 - 15:44

- czy ta śruba musi mieć tak idealny gwint żeby trzymała się w tym otworze na sztywno,czy po prostu byle przechodziła?

ja dałem taką śrubę że ją wkręciłem i mi się w tym plastiku wyrobił gwint i mi dobrze trzyma, a śruba powinna mieć jak najlepszy gwint Edytowane przez Cliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To jest nie pojęte jak taki plastikowy kołeczek moze odpowiadać za otwieranie i zamykanie dzrzwi w aucie tej klasy :) ja np zastapilem go kołkiem od wkręta ale wczesniej wcisnalem w niego mały gwóźdź i za pomoca lutownicy odpowiednio wymodelowalem. A dostęp do tego mechanizmu to kolejna masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!