Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zagazowac MeganeII


ryszard33

Rekomendowane odpowiedzi

zagazowac sie da bez problemu.

 

koszt zalezy od wybranej instalacji (max 5k zl) ale ze jest to nowoczesny silnik wielozaworowy radze nie zalowac za bardzo na instalacje.

 

z gazem zawsze sa problemy, wieksze lub mniejsze. jakie? wystarczy popytac znajomych z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak silnik. Od wielu lat w MIphII. Bardzo wiele juz takich jeździ na LPG. Szczególnych problemów nie należy się spodziewać.

Podana cena 5kzł to instalacja z bardzo wysokiej półki. Spokojnie można założyć za połowę tej ceny. Jednak w tym przedziale cenowym, zdecydowanie odradzam wyroby firmy KME.

Przejedź się po zakładach i popytaj co zaproponują do takiego silnika i w jakich cenach. No i pochwal się tą wiedzą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy megane II 1.6 16V nadaje sie do zagazowania i jakie sa koszty założenia instalacji i jakiej? Jak taki silnik radzi sobie z gazem, czy sa problemy?

niebawem i ja montuje w 1,6 16V. Instalka Omegas firmy LandiRenzo. Kompletnie bezproblemowa ponoc , ale zakład musi wiedziec jak robic i miec praktyke. Koszt 3600zika. Wtryskiwacze tej firmy sa ponoc deko głosniejsze od innych ale nie zawodene i nie skleja sie po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej meganie II mam gaz VI gen firmy OMVL (włoszczyzna) przejechane ok 30k km. bez większych problemów, pamiętać o wymianie filtrów i jazda do przodu.

Osobiście polecam kompletację firmy Landi Renzo "OMEGAS"

Trzeba pamiętać, że przy zakładaniu sekwencji (obojętnie jakiej) trzeba ją dobrze skalibrować, wpisywanie mapy gazu z "palca" (z komputera w trakcie jazdy) niejest poprawne - najlepiej hamownia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej meganie II mam gaz VI gen

:mrgreen:

wpisywanie mapy gazu z "palca" (z komputera w trakcie jazdy) niejest poprawne - najlepiej hamownia.

 

Hmmm. A co autor miał na myśli? O co Ci chodziło gdy pisałeś "wpisywanie mapy gazu z palca"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!