Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak sie zbierają Wasze diesle


conrado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

mam pytanie a mianowicie jestem ciekawy jak się zbieraja Wasze diesle.

bo ja mam 1.9dci i idzie ladnie ale wgniata w fotel dopiero od 3k :-/ obrotomierz mam do 7k a przycisnełem ja do 5k wiec jak to jest .

zachowuje sie jak benzyniak ze idzie od 3k a to w koncu diesel wiec powinien isc od niskich obratow

czy ktos moze powiedziec czy to normalne u megi z obrotem 7k????????

jak wasze sie zachowuja?

pozdro <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conrado, powinnien się już zbierac od ok.1800-2000obr/min

obrotomierz mam do 7k
renault nie produkuje osobnych obrotomierzy dla diesla i benzyny,zastanawiam się zresztą po co swoje auto tak wysoko kręcisz :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, nie jestem specem od mII ale:

http://allegro.pl/item463238480_licznik_re...5_dci_06_r.html

Jeśli nie mam racji - popraw mnie <ok>

W mI phII rzeczywiście diesle miały obrotomierze tak samo wyskalowane jak benzyniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie , ja nie jezdze do 5k obrotów <ok> tylko raz ja sprawdzilem do ilu sie podkreci bo zastanawial mnie ten obrotomierz do 7k.

wiec jak powinna sie zbierac od 1,8-2 to chyba czeka mnie wizyta u mechanika skoro zbiera mi sie od 3k

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, kończąc OT, dopytuję się bo kiedyś trzeba się przesiąść na MII i chcę wiedzieć co w tych modelach może mnie zaskoczyć <ok>

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy to normalne zeby diesel zbierał sie dopiero przy 3k

bo z tego co inni opowiadaja to mowia ze im diesle ciagna od ok 1,5-1,8k

to jest moj pierwszy diesel wiec nie wiem :roll:

obrotomierz mam do 7k a przycisnełem ja do 5k wiec jak to jest .

 

Normalny objaw, na codzień mam prywatnie dti 80 km, w firmie dci 102 km i drugi dci 120 km i wszystkie mają podobnie (oczywiście proporcjonajnie do momentu którego max przypada na 1,6 (dti 80km) - 2.0 (dti 100 km, dci) tys obr. i mocy silnika), że zaczynają fajnie "ciągnąć" od 1,8 -2.0 tys a przy 3-3,5 tys mają ten piękny max <ok> Wynika to z tego, że max moment diesel ma od 2 tys i do 4 tys jest on prawie plaski i duży, rośnie natomiast moc i to daje wlasnie taki efekt, ze przy 3-3.5 jest największy odczuwalny "power".

ps. ale 5.0 i wyżej tysiączków dla diesla to już "letka" przesada. Nie odcina Ci już przy takich obrotach paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec moze te 120KM tak maja
na pewno tak nie mają,powinien najlepiej przyspieszać od 2500 do 3500 /min.Póżniej jest tylko hałas a efektu prawie żadnego,lepiej zmienić bieg na wyższy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jako jeździec 120KM moge zapewnić ze zaczyna rwać asfalt przed 2 tysiącami, a powyzej 4 nie ma sensu ciągnąć - ja bardzo często jedże (chcąc zachować dynamike) w zakresie 2-3k i moim zdaniem to jest optimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Scenic 1,9 DCI w roczniku 2001. Jak chcę szybko wyprzedzić to muszę auto kręcić dość wysoko do ok. 4 tys.obr/min na każdym biegu. I właściwie zgadza się to z parametrami silnika - moc max przy 4 tys obrotów. Pozdro. Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!