Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane LPG wolne obroty....


misza6000

Rekomendowane odpowiedzi

Na Jagiellońskiej na przeciwko MAKRO w EL-AUTO

 

Znasz ich?

 

[ Dodano: 2007-05-22, 13:58 ]

Wróciłem... :-(

Reduktor wymieniony i dalej nie chodziła... Po 4 godzinach gość się doszukał, że w wężyku z podciśnieniem idącym od kolektora do reduktora nie ma... podciśnienia!

Zastosował metodę tradycyjną, czyli zassał gębą i silnik zaczął pracować. Okazało się, że w kolektorze jest taki plastikowy króciec który powinien zasysać powietrze. Auto przez 5 lat na gazie chodziło a dziwnym trafie po wizycie w serwisie RENAULT przy wymianie pompy nie chodzi. No i panowie stwierdzili, że najprawdopodobniej zamienili mi kolektor, albo stary pękł i podłożyli inny. W każdym razie z nieprzewierconym kolektorem. Serwisant tylko założył wężyk i zadowolony.

Więc okazało się ża stary reduktor był dobry ale skoro już go założyli to go zostawiłem. Powiedzcie ile da się zrobić km na jednym reduktorze. Jak wspomniałem ten miał nabite 120 tysięcy. Nie wiem czy dobrze zrobiłem wymieniając go, czy też za niedługi czas i tak bym musiał to zrobić...

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

ja zrobiłem na reduktorze ok 150 tys. wymieniłem membrany i jeżdże dalej faktycznie żaden problem zestaw do lovato (orginał :) ) - 50 zł - allegro. Przestał gasnąć na skrzyżowaniach dało się ustawić równe (w miarę) wolne obroty - efekt osiągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kłopotów z BRC ciąg dalszy i nie ukrywam że liczę na pomoc GazMajstra, Danielossa i innych autorytetów. Jeśli którego nie wymieniłem to przepraszam :(

Opiszę w skrócie co się działo:

Zdarzało się Megance gasnąć na wolnych obrotach, pojechałem do gościa który zakłada BRC żeby mi wyregulował. Podpiął pod kompa, ale zauważyłem że pierwszy raz ten program na oczy widział ale zanim zdążyłem z usługi zrezygnować to mi wszystko skasował. Autko na gazie się nie przełączało i nie szło się połączyć. Więc podziękowałem i pojechałem do El-Auto w Częstochowie - tam gdzie instalowali. Gość podpiął kompa, stwierdził że rzeczywiście nie może się połączyć. Na szczęście miał zapisane moje parametry więc je wgrał i zaczęła chodzić na LPG. Ale jak chodzić... :) Na wolnych gaśnie. Więc pozmieniał jakieś parametry, zmienił filtr fazy ciekłej i lotnej, przejechałem się po Czewie, zatankowałem w międzyczasie do pełna i było OK. Zapłaciłem i po przejechaniu 20 km w drodze do domu stwierdziłem że po wrzuceniu na luz gaśnie za każdym razem. Zapalam na PB, dodam gazu, obroty wchodzą na 2,5 przełącza się na LPG, puszczam gaz i momentalnie gaśnie.

Już nie mam siły, stwierdziłem że zakup tego autka to był największy błąd. Trzeba było Diesla kupić :) A może znajdzie się ktoś dobry kto ma to w jednym palcu?

W poniedziałek znowu tam jadę żeby doregulować, ale jak tak dalej pójdzie to to co zaoszczędzę jeżdżąc na LPG wydam na serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem (czasem gaśnie przy dochamowaniu do zera) po założeniu instalacji (chyba KMC).

 

- miałem wymienione świece, nie pomogło.

Na komputerze pokazuje "brak obrotów silnika".

Więc do wymiany idzie czujnik obrotów (ineczej czujnik wału?).

 

Także 2 cweki dają nierówno, ale mają niespełna rok, więc to raczej wina tego, że coś z czujnikiem.

 

Podejrzewane także było serwo - "lewe powietrze", ale mechanik to wykluczył, bo to by było niby od razu słychac i "czuć".

Za kilka dni dam odp co mi pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cos od siebie dla zniechecenia fanów Tuningu typu stozkowy filtr powietrza "w celu zmniejszenia spalania" przy instalacji LPG jak rowniez na benzynie.Stanowczo odradzam i jeszcze raz odradzam.Moje klopoty po roku mordowni z gazem nareszcie sie skonczyły a to dzieki jednemu gazownikowi ktory naprawde sie zna na tym co robi a uwierzcie mi byłem juz nie kłamiac was u 10 jak nie wiecej.Stożek oczywiscie był juz w samochodzie jak kupiłem i podobno tak przyjechał z niemiec podejrzewam tez ze dlatego samochod został sprzedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy czujnik wału, i mam tez używany na sprzedaż. Dlaczego na sprzedaż? Bo jest dobry! Jak przygasał na gazie przy hamowaniu do zera, tak przygasa, niestety.

 

Świece wymienione, całe okablowanie działa (sprawdzane), instalacja nowa. Kontrele ma za 500 km.

Sam już nie wiem :?: Wychodzi na to, że będe musiał w mieście jeździć na gazie, ehhhh.

 

Czy ktoś wie dokładnie, jak sprawdzić te "lewe powietrze" i serwo? Co gdzie uszczelnić?

Może to jednak to? Choć 2 mechaników mówiło, że to raczej nie to, bo to od razu wyraźnie czuć jak warjuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo a powiedz mi jak długo masz juz gaz ? :-? mnie ostatnio dopadła ta sama zmora ..na benzynie obroty są takie jakie być powinny (nowy silniczek krokowy) a na lpg faluje..(wcześniej zarówno na pb jak i na lpg falowały przy mooocno nagrzanym silniku) ALE ...TYLKO i tylko wtedy gdy mocno powciskam, wyżyłuję silnik ...wtedy na lpg falują, jednak tez nigdy do tego stopnia by zgasł :roll: mam tez nową sonde lambda, cos tam jeszcze nowego ..wuja mowi bym podjechał na komputer i bedzie git :?: sprawdze to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!