Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana uszczelki a planowanie głowicy...


dziobii

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, jak to jest z wymianą uszczelki pod głowicą? Pojechałem do mechanika (niby dobry i każdy znajomy go chwali) zapytać ile weźmie za wymianę uszczelki. A on na to, że przy takiej wymianie trzeba planować głowicę, szlifować zawory itp, itd i że wyniesie mnie to ok 700 PLN i żebym się zastanowił.

Zawsze podejmuje się takie czynności czy facet chce mnie naciągnąć? Jak wam się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie głowicy i docieranie zaworów powinno się zrobić przy wymianie uszczelki (planowanie głowicy koszt około 100zł), pasta do docierania zaworów jakieś grosze, także jakbyś sam to zrobił to zaoszczędziłbyś troszkę kasy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej cie nie naciąga chce ci porządnie zrobić zebyś nie maił pózniej pretensji do niego nie wiem jak w waszych stronach ale u mnie za planowanie biorą około 50 zł ja zawsze planuje czy jest prosta czy krzywa chocby delikatnie a trzeba zebrać ten syf i male wrzerki zawory powinno sie przeszlifować a gniazda w głowicy przefrezować a dopiero pózniej spasować to wszystko pastą tym bardziej jesli auto chodzi na gazie zlecam zawsze to mojemu slusazowi ktory wie o co kaman ma sprzet do szlifowania przylgni zaworów i tp za gniazdo bierze 15zł a normalnie moze to kosztować nawet i 30 zł ale masz pewnie zrobione. tak tez i tobie polecam pamietaj tez o uszczelniaczach zaworowych wymien sobie pasek od razu rolki i tak to zdejmuje pompe wody nie są te częsci bardzo drogie . ale to z częsciami ci tyle powiedział?? bo jesli tak to wcale nie drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi powiedział i zasugerował, że jak już robić to porządnie. Tak, wszystko z częściami, z tym że podał przedział cenowy 500-800zł w zależności co tam będzie się działo po rozbebeszeniu silnika. Pasek i rolki też, mówicie? Niby mam na to odłożony 1000 zł, mówcie co jeszcze warto wymienić przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!