Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coupe 1.6 8v problem z zimnym silnikiem 97r.


markuss7

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jestem tu nowy to na początku chciałbym przywitać wszystkich posiadaczy meganek i użytkowników forum:)

Przeglądałęm forum w nadzieji ,że coś znajdę na ten temat i znalazłem podobne objawy ale nie takie same jak u innych z podobnym problemem. Do rzeczy:

-Renię odpalam zawsze za pierwszym razem na zimnym silniku i działa super przez pierwsze minuty( tzn. wtedy gdy silnik po opdapleniu narzuca automatycznie wyższe obroty rzędu 1000 czy coś koło tego) jednak kiedy silnik już zaczyna się nagrzewać (czasem po 2 min. czasem troszkę dłużej)i widać jak sie powoli podnośi wskazóka temp. to wtedy silnik nagle gaśnie , niezależnie od tego czy jest na luzie czy na biegu (na beigu czuję szarpniecię i silnik od razu się odpala). Gaśnie bez żadnych szarpnieć i bez wcześniejszych objawów, tak jabym wyłączył zapłon. Jak już się rozgrzeje to chodzi wszystko oki ale po odpaleniu zimnego silinika zawsze jest samo - zrobię pare kilometrów , gaśnie, opdpalam i jadę dalej już oki.

 

Pomóżcie proszę bo to trochę niebezpiczne szczególnie jak się zmienia pas ruchu albo wyprzeda.z góry DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem taką megi na komputerze ten wykazywał duże wahania samoczynnego korektora wyprzedzenia zapłonu i uaktywniony był przez to czujnik spalania stukowego.

Pierwszą diagnozą było wypalenie zaworu ale pomiar ciśnień w cylindrach to wykluczył wymian świec również nie pomogła, kable były nowe, dopiero wstawienie pożyczonych (od samochodu żonki) cewek wycięło całkowicie problem. W twoim przypadku szukałbym raczej w czujnikach temperatury powietrza, cieczy, czujnik położenia wału korbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż więc sam tego śrubokrętem nie zrobię jak widać<ok>

Niestety do mechanika trzeba będzie oddać, najgorsze jest to ,że jak nie wiadomo na 100% co jest tego przyczyną to nie będę wiedział jakie będą koszty naprawy...

Dzięki bardzo za pomoc bo teraz przynajmniej wiem na czym stoję mniej więcej.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!