Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pozycja przełącznika w instalacji d.t.gas sys


DaR3k

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to ze od niedawna mam auto, a kupiłem je z instalacją lpg. od poczatku było tak że po przekręceniu kluczyka przełącznik był "w pozycji" benzyna - gaz" czyli po przygazowaniu auto przełączało się na gaz..ostatnio auto oddałem do serwisu gdzie miałem regulowane zawory i przy okazji wymienianą uszczelkę pod pokrywą zaworów..i od tego dnia dzieje się tak że po przekręceniu kluczka przełącznik jest w pozycji "benzyna" i dopiero jednokrotne przyciśniecie przełącznika ustawia go w pozycji "benzyna-gaz". co zrobić żeby na stałe ustawić pozycję "benzyna-gaz" jak tylko przekręcam kluczyk? dodam że przełącznik nie jest taki "trójpołożeniowy" tylko na zasadzie przycisku czyli: po przekręceniu kluczyka mam pozycje 'benzyna', przyciskam raz to wtedy przechodzi w stan 'benzyna-gaz', przyciskam drugi raz przechodzi na pozycję 'gaz', przyciskam kolejny i wracam do pozycji 'benzyna'... mam nadzieję że swój problem przedstawilem w miarę zrozumiale.. jakieś pomysły? może zresetowany został komputer od lpg podczas regulowania zaworów? co zrobić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie LPG moja wiedza jest minimalna, no może nie aż na tyle żeby nie wiedzieć jak wygladają bezpieczniki..<ok> poszukam jutro, sprawdze i dam znać czy pomogło.

 

[ Dodano: 2008-11-17, 17:10 ]

niestety ten zabieg nie przyniósł efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaR3k, hmm ale to dość dziwne zachowanie bo instalka powinna pamiętać ostatni stan guzika. U mnie jeżeli wyłącze go na benzynie rano obudzi sie na benzynie, jeżeli standardowo pb-lpg to i tak będzie przy następnym odpaleniu - tyle że ja mam Landi ale nie sądze żeby w innych instalkach rozwiązanie było odmienne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam Lovato i automat sam steruje kiedy benzynka kiedy gaz i no problem.Warto tez przestroic komputer żeby gaz załapywał od 20c bo w zime zanim dojdzie do 40c to czasami troszke km sie narobi i w miescie może i cały czas na benzynce ciągnąć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam instalację gaz. 2 generacji lovato i przełącznik taki jak DaR3k. Moj problem polega na tym, że auto przełączy sie bezproblemowo na gaz ale powtórne przełączenie na benzyne jest niemożliwe bo auto od razu gaśnie nawet na biegu. Wtedy muszę wyłączyć stacyjkę i od nowa zapalic auto by kontynuować jazdę. Dodatkowo auto przełącza sie na gaz przy obrotach rosnących a nie opadajacych co powoduje szarpnięcie. Tak mam od zakupu. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gres, pojedź na komputer niech przestawią Ci czas po jakim po przełączeniu z lpg na benzynę jeszcze popłynie lpg, wydaje mi się że u Ciebie powstaje "dziura" w dostawie paliwa tzn po wyłączeniu gazu nie masz jeszcze benzyny i wtedy gaśnie. Drugi problem również powinien być rozwiązany na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar pojechać tam, gdzie zakładał instalke poprzedni właściciel 3 lata temu ale trochę się boję, bo z tego co zrozumiałem to miał tak od początku :shock: . Dodatkowo auto na gazie jest mułowate. Jechać jedzie ale jak bym miał silnik 1,4 lub góra 1,6. Nigdy jeszcze nie miałem w żadnym aucie takiej różnicy między benzynką a gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ROZWIĄZAŁEM: aby zapisać jako domyślą pozycję (rozruch na benzynie+2000obr/min LPG) w mojej centralce należało:

1. przekręcic kluczyk

2. wybrać pozycję która ma być domyślna

3. przytrzymać przycisk centralki ok 5s aż zapalą się wszystkie diody

Zrobione!

 

[ Dodano: 2009-02-06, 12:57 ]

właściwie to błąd zrobiłem w opisie bo się okazuje że lovato to mam tylko parownik a całość zestawu to d.t. gas system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, no niestety własnie instrukcji na stronie producenta brak bo to była jedna z pierwszych rzeczy jaką robiłem - szukałem dobrze tylko źle sformułowałem pytanie na forum, a sprawę rozwiązałem dosyć przypadkowo. dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
gres, czego się bać? bać to się można kiedy instalacja jest niesprawna...a że auto mułowate - może uboga mieszanka jest ustawiona kosztem mniejszego spalania. jedź na kompa i się nie bój.

i wreszcie dojechałem na przegląd:

-nie można ustawić aby auto przełączyło się z gazu na bene bo instalka nie posiada emulatora wtrysków, który w reni jest konieczny-koszt około 200 zł :shock:

-teraz przełącza mi się na gaz przy obrotach malejących, ale tylko w trakcie jazdy bo na postoju po przegazowaniu gaśnie :oops:

-zamiast krokowca dostałem śrubę, bo mimo wielu regulacji nie udało się ustawić lepszej dynamiki. Raz było ok a za chwilę się mdlił. Wydaje mi się, że jest trochę mocniejszy ale i tak do beny mu daleko. Muszę go jeszcze potestować i zobaczymy.

koszt całości-100 zł

 

Jest OK-autko ma o wiele lepszego kopa, zobaczymy jak spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!