Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka ciśnienia powietrza w oponach


Rekomendowane odpowiedzi

pawelp2008, wyświetlacz pokazuje cztery kółeczka, w przypadku gdy w którymś kole ciśnienie jest za małe lub za duże dane kółeczko/a zaczynają mrógać. Jeżeli przebijesz oponę, czujnik rozpozna szybki spadek ciśnienia i wyyswietli się kontrolka "przebitej opony", "SERV" i "STOP"... Wtedy nie pozostaje nic innego jak zmienić koło... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danishow,

chodziło mi o to, że ja nie mam czujników a wyczytałem na forum, że wyświetlacz pokazyje 4 kółka gdy te czujniki są. U mnie są kółka(na wyświetlaczu) a nie ma czujników, czy to ok, czy cuś nie halo?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli gdy ich nie ma powinien wyświeltać się kontur auta bez kół.. :-? ??

kulawo jakoś tak to by wyglądało.

Panowie może ktoś wie

 

[ Dodano: 2008-12-02, 12:53 ]

może inaczej...nie mam czujników ciśnienia a wyświetlacz pokazuje kontur auta i koła,

czy jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że masz dobrze.System pokazuje ikonę z oponkami w przypadku działającego układu i gdy układ jest wyłączony Clipem.

Jeżeli jest sprawny i działający to brak czujnika w polu widzenia systemu to ikonka prostokątna oponki jest wyłączona.Nie świeci się.

 

[ Dodano: 2008-12-02, 14:24 ]

 

ja tak mam ( Scenic 2002 ).

Tak,układ kontroli ciśnienia jest włączony-brak czujników w polu widzenia systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

faktycznie jest tak, że gdy czujniki zostaną zdeaktywowane (było tak w moim przypadku - zrobiłem to w ASO Renault) kontury kół pozostają na wyświetlaczu.

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam i odgrzebuje kotleta. Jakieś trzy dni temu zaczeła migać kontrolka lewego przedniego koła i wykrzyknik na desce i zaświecił się serwis , sprawdziłem ciśnienie było wporządku i tak zostawiłem do go do rana. Kiedy na drugi dzień przyszedłem z laptopem do auta i go włączyłem to już nie migało to koło , ale zato migał cały tył , właczyłem DDT błędów nie było więc odpiełem klemę , reset i już wszytko jest wporządku. Jeden dzień spokoju , aż tu nagle dzisiaj z rana tył zaczą znowu migać , kontrolka na desce i service . Przejechałem ze 100m i już wszystko wporządku . Po pracy odpalam auto i znowu to samo , pareset metrów i spokój. Troche to dziwne , czy to oznaka kończących się czujników , czy kiepski aku może mieć na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie mam wporządku sprawdzane pare razy , a nawet spuściłem dzisiaj powietrze w prawym tylnym i zamrugoło prawe przednie :D ale za to coś mnie dzisiaj olśniło i zerknąłęm na kolory gumek na zaworze i okazało się że wszystkie są nie na swoim miejscu , nawet mam dwie zielone na tyle :D także czeka mnie zdjęcie opon i sprawdzenie numerów czójników. Zastanawiam się tylko dlaczego wyszło to dopiero teraz , a nie od początku jak testowałem auto przed kupnem , zrobiłem już na 3tyś.km , a dopiero wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!