Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamienniki do układu hamulcowego...


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy, wiec tam wszystkich.

 

Wiem ze temat jest stary i przeczytałem dostępne posty na ten temat, ale mam konkretne pytanie. Na wstępie parę słów.

Moja Megi, która niedawno kupiłem zazgrzytała mi przy hamowaniu jakby darła metalem o metal. Potem się wszystko uspokoiło i hamuje normalnie. Myślę ze skończyły się klocki... albo właśnie się kończą.

Byłem w warsztacie i mechanik powiedział ze stwierdzi to dopiero po zdjęciu koła. Równie dobrze mógł podejść jakiś paproch i efekt akustyczny jest podobny. Wtedy też powie mi jak wygląda kwestia zużycia tarcz hamulcowych. Nie znam historii serwisu tego auta, choć miało tylko jednego użytkownika wiec nie wiem, co i kiedy było robione.

 

Teraz pytanie:

 

Co myślicie o takim zestawieniu:

- tarcze QUINTON HAZELL

- klocki DENCKERMANN Z nakładkami wygłuszającymi piski

 

Zaproponowano mi go w warsztacie jako najlepszy zestaw w relacji cena do jakości. Nie żeby warsztat takimi dysponował tylko, że jeśli nie jeździ się agresywnie to ten zestaw się sprawdzi.

 

W hurtowni części do samochodów francuskich zaproponowano mi zestaw:

- tarcze PROTECHNIC (podobno francuska firma produkująca zamienniki o podwyższonej jakości)

- klocki LUKAS

 

Mechanik powiedział, że jeśli chodzi o klocki to teraz nie ma już złych, choć niektóre są trochę za miękkie i wystarczają na krótko, ale osobiście poleciłby zestaw LUKAS - LUKAS.

 

Zaznaczam ze chodzi mi o dobre zamienniki, ale za rozsądna kasę. Wiem ze wszyscy polecają zestaw BREMBO - FERODO, ale na dzień dzisiejszy to nie na moja kieszeń.

 

Megi jest w automacie a ja jeżdżę głównie po mieście i to dosyć spokojnie wiec... proszę o radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj forum w dziale technicznym - tam już tyle opinii że kopiowanie zajełoby ze 2 godziny <ok> Ja zrobiłem już prawie 10kkm na zestawie bosha i poza drobnymi piskami po ok 2-3 kkm jak było b.ciepło ogólnie bez zarzutu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację ale przejrzalem forum i poczytałem sobie (mam nadzieję że wszystko) ale chodziło mi o te konkretne zestawy a właściwie o firmy w nich wymienione czyli:

- QUINTON HAZELL

- DENCKERMANN

- PROTECHNIC

Zależy mi na kupieniu w miarę taniego zestawu ale żeby to nie była głupiego robota i żeby się nie okazało ze za chwilę będę musiał robić wszystko jeszcze raz.

 

W ostateczności wezmę zestaw TRW LUC bo z tych co proponują koledzy na forum ten wydaje mi się jeszcze w miarę tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zainstalowałem zestaw taki:

tarcze brembo (chciałem TRW, ale w sklepie nie mieli, a musiałem szybko kupić)

klocki remsa

 

Tarcze kosztowały 180zł, klocki 70zł. Do hamowania nie mam zastrzeżeń nawet jak troszkę "podgrzeje" hamulce to ich skuteczność nie spada bardzo.

Ten zestaw nie piszczy, ale klocki pylą dość mocno, czyli raczej są dość miękkie, ciekawe na ile starczą... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na wymianę tarcze-klocki głównie z powodu okropnych pisków przy hamowaniu i nie przebierając w środkach wybrałem zestaw TRW,Lucas. Po demontażu okazało się że mam oryginalne klocki Ferodo. Nie wiem w jak dużym stopniu przyczyniły się do owych pisków, ale znajomy mechanik opowiadał mi, że bardzo często klienci skarżący się na te dżwięki mają zamontowane właśnie te klocki. Może to nie wina pogarszającej się jakości a tego,że trzeba je montować w parze z dobrymi tarczami np. Brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc i podpowiedzi.

 

Poniewaz nie chcę wydawać pieniędzy dwa razy (a jak poczytałem na FORUM to tanie zestawy szybko się nadają do wymiany) to chyba się zdecyduję na komplet TRW LUC. Okazuje się że można go nabyć w Warsawie juz za ok. 230 zł.

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!