FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Nowa instalacja tv-sat i okablowanie strukturalne w domu [etap II]: Przeciąganie kabli cz.2 - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

W ostatnią sobotę przyszedł czas na tzw. sprawdzenie, powiedziałem "sprawdzam" i przeciągam :) Wykonałem próby przeciągania kabli pojedynczo, niestety przy żyłce (pilot) były problemy, żyłka po przeciągnięciu jednego kabla owijała się wokół niego, po jej cofnięciu i próbie przeciągnięcia drugiego kabla praktycznie po kilku metrach nie dało się już dalej wprowadzać kolejnego kabla.
W rezultacie przygotowałem na gotowo wszystkie odcinki kabelków do wciągnięcia, w sumie 12 sztuk, 9 x TRISET 113 PE + 3 x UTP DRAKA kat. 6, kable żelowane. Całość została spięta na początku i podpięta pod pilota, wiązka 12 kabli była jednocześnie ciągnięta i wpychana do rury AROT, przy wprowadzaniu kable były smarowane detergentem, dokładnie płynem FAIRY z promocji, chyba za 4,90zł :D w celu zwiększenia poślizgu.
Przyznam szczerze, że byłem pozytywnie zaskoczony, przeciągnięcie tylu kabli poszło na tyle gładko, że pojawił się pomysł dołożenia kolejnych kabelków :D
Wprowadzenie kolejnych kabli odbywa się poprzez jeden dłuższy kabel, który akurat idzie do anteny naziemnej i można go swobodnie przeciągać, podczepiając do niego kolejny kabel można go przeciągnąć już bez ryzyka blokowania się.

Przygotowanie tego typu przepustów do domu lub budynku gospodarczego polecam każdej osobie, która wykonuje remont, przebudowę lub realizuje inwestyje od zera. Ułatwi to wprowadzanie kolejnych kabli w przyszłości.
0
Krzychu lubi to Like

0 komentarzy do tego wpisu

Przekierowania [ Adres URL przekierowania ]

Brak przekierowań na ten wpis

Czerwiec 2017

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 29 30  

Forum motoryzacyjne megane.com.pl zrzesza fanów i posiadaczy samochodów marki Renault, a w szczególności posiadaczy modeli Megane, Scenic, Fluence oraz modeli Clio Laguna Vel Satis Latitude i innych. Forum megane.com.pl nie jest formalnie powiązane z koncernem Renault. Znaki towarowe wykorzystane w treściach forum należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w charakterze informacyjnym.
Wszelkie naruszenia praw autorskich należy zgłaszać pod adres: [email protected]. W sieci od 2006-09-04.

Renault Forum :: Fiat Klub Polska :: Hosting www :: Symfony2 developer :: Blog mechatronika :: Książka pojazdu (beta)