FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Nowa instalacja tv-sat i okablowanie strukturalne w domu [etap III]: Uruchomienie - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Znów upłynęło trochę czasu, ale w końcu przyszedł moment na uruchomienie i pierwsze testy. Generalnie instalacja pomimo bardzo długiego okablowania działa bez dodatkowych wzmacniaczy. Anteny dają zysk na dobrym poziomie, dzięki temu nawet przy długości kabla 70 [m] i stratach na switchu i filtrze przepięciowym poziom sygnału jest na dobrym poziomie. Całe okablowanie wykonane jest na kablu TRISET 113 i osprzęcie TELEVES plus złączki kompresyjne (polecam!).
Jedyne co zauważyłem, to ciekawe zjawisko, które ma związek z pracą konwertera w górnym paśmie. Przy górnych transponderach pojawia się tłumienie zmiksowanego sygnału telewizji naziemnej (na danym wyjściu multiswitcha), ale tylko dla niektórych częśtotliwości naziemnej telewizji. Konieczne będzie delikatne wzmocnienie sygnału z anteny naziemnej co powinno rozwiązać tę małą niedogodność.

Poza tym, cała instalacja działa stabilnie, na każdym z 16 wyjść multiswitcha można podłączyć tuner satelitarny i odbiornik dvb-t (poprzez gniazdo końcowe).
Wkrótce załączę fotki instalacji.

Aktualizacja:
Znalazłem ciekawy wzmacniacz dla wszystkich torów: http://www.televes.c...o/9x9-amplifier
Pozwala wyregulować poziomy dla każdych 4 wyjść konwertera + oddzielnie tor telewizji naziemnej. Chyba się zdecyduję na zakup w okresie zimowym, wszystko musi być działać idealnie :D
0
Krzychu lubi to Like

0 komentarzy do tego wpisu

Przekierowania [ Adres URL przekierowania ]

Brak przekierowań na ten wpis

Czerwiec 2017

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 29 30  

Forum motoryzacyjne megane.com.pl zrzesza fanów i posiadaczy samochodów marki Renault, a w szczególności posiadaczy modeli Megane, Scenic, Fluence oraz modeli Clio Laguna Vel Satis Latitude i innych. Forum megane.com.pl nie jest formalnie powiązane z koncernem Renault. Znaki towarowe wykorzystane w treściach forum należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w charakterze informacyjnym.
Wszelkie naruszenia praw autorskich należy zgłaszać pod adres: [email protected]. W sieci od 2006-09-04.

Renault Forum :: Fiat Klub Polska :: Hosting www :: Symfony2 developer :: Blog mechatronika :: Książka pojazdu (beta)