FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Liga Mistrzów - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Liga Mistrzów

Koło Ligi Mistrzów to właśnie Mistrzostwa Europy są najmocniej renomowanymi i najchętniej oglądanymi imprezami sportowymi w dziedzinie piłki nożnej. Są one organizowane periodycznie przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) i dedykowane dla reprezentacji piłkarskich państw Europy. Pierwsze Mistrzostwa zostały wyprawione w 1980 roku we Francji i wtedy oznaczano je Pucharem Narodów Europy. Dopiero w osiem lat od tego przedsięwzięcia rozgrywki definiowano już jako Mistrzostwa Europy.

Mecze ME organizowane są regularnie co 4 lata. System ME to dwie osobne części. Pierwsza to eliminacje, które dedykowane są dla wszelkich reprezentacji, które należą do UEFA – w tej chwili to 53 państwa. Eliminacje zaczynają się od przeprowadzenia losowania konkretnych grup, w których w następnej kolejności organizowane są rozgrywki. Finał organizowany był do tej pory dla 16 drużyn, ale od 2016 roku mają w nim partycypować 24 drużyny.

Pośród nich są gospodarze Mistrzostw, którzy włączani są do nich samoczynnie, a także pozostałe drużyny, które przeszły kwalifikacje pomyślnie. Wśród tryumfatorów Mistrzostw zdecydowanie przodują Niemcy i Hiszpanie, którzy zdobyli tytuły trzykroć. Za nimi znajduje się Francja z dwoma tytułami. Polska, na nieszczęście, nie ma zbyt wielu sukcesów w europejskiej piłce. Nawet w 2012 roku, kiedy urządzaliśmy rozgrywki razem z Ukrainą, naszej drużynie nie udało się opuścić grupy. To jednak w żadnym wypadku nie znaczy małej popularności ME w Polsce, gdyż co 4 lata śledzi je wielu wielbicieli piłki nożnej – to autentyczne wydarzenie, które wzbudza co niemiara emocji.


Z okazji tego, iz jest to moj pierwszy wpis na mojej stronie, chcialem powitac wszystkich czytelnikow portalu ;) Zamierzam prowadzil tutaj bloga glownie o pilce noznej, jednak nie wykluczone, iz beda tez poruszane inne sporty.Nazywam sie Robert prowadzę stronę Systemy-fotowoltaika.pl
0
  Like

0 komentarzy do tego wpisu

Przekierowania [ Adres URL przekierowania ]

Brak przekierowań na ten wpis

Czerwiec 2017

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
192021 22 232425
2627282930  

Ostatnie wpisy


Forum motoryzacyjne megane.com.pl zrzesza fanów i posiadaczy samochodów marki Renault, a w szczególności posiadaczy modeli Megane, Scenic, Fluence oraz modeli Clio Laguna Vel Satis Latitude i innych. Forum megane.com.pl nie jest formalnie powiązane z koncernem Renault. Znaki towarowe wykorzystane w treściach forum należą do ich właścicieli i zostały użyte wyłącznie w charakterze informacyjnym.
Wszelkie naruszenia praw autorskich należy zgłaszać pod adres: [email protected]. W sieci od 2006-09-04.

Renault Forum :: Fiat Klub Polska :: Hosting www :: Symfony2 developer :: Blog mechatronika :: Książka pojazdu (beta)