Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
Sign in to follow this  
  • entries
    5
  • comment
    1
  • views
    92931

About this blog

Blog, w którym publikowane będą materiały o współczesnej, polskiej motoryzacji.

Entries in this blog

Krzychu

O Arrinerze pierwszy raz można było usłyszeć prawie dwa lata temu. W prasie i Internecie pojawiły się pierwsze przesłanki i informacje prasowe o tym, że w Polsce powstaje supersamochód. Co rozumiemy przez słowo supersamochód, otóż auto, które osiąga przyspieszenie 0-100 km/h w ciągu 3s i prędkość maksymalną na poziomie 300 km/h. Takie osiągi deklaruje producent. Wszystko zaczęło się od szkicy, który przypominają "Lambo", padło wówczas dużo zarzutów o ściąganie od konkurencji, ale czy to coś złego ? Auto na projekcie prezentowało się bardzo ciekawie. Śmiałe deklaracje producenta o wypuszczeniu prototypu i produkcji auta wydawały się być po prostu śmieszne (jak na nasze polskie realia). Przecież u nas już się nic nie projektuje i produkuje (nie liczę zagranicznych koncernów). A jednak, większość pesymistów się myliła i w tym roku, w czerwcu (2011) zaprezentowano prototyp polskiego samochodu sportowego !!!

 

Poniżej zamieszczam materiał wideo z prezentacji polskiego samochodu sportowego, który ma być produkowany i sprzedawany na całym świecie. Materiał został zamieszczony na youtube przez Puls Biznesu i jest ich autorstwa.

 

 

Kolejny film z prezentacji, autor: Arrinera

 

http://www.youtube.com/watch?v=6k6YgzrAJJo&feature=related

Krzychu

Postanowiłem założyć oddzielnego bloga, aby zacząć promować rodzącą się od nowa, polską motoryzację i myśl techniczną. Niestety po upadku komunizmu wraz z nim upadły polskie fabryki produkujące samochody (po nieudanych prywatyzacjach). Przez kilka lat żadna polska firma nie próbowała podjąć się tematu reaktywacji polskiej marki samochodu, lub stworzenia nowej, jednak w ostatnich miesiącach pojawia się coraz więcej przesłanek o tym, że może znowu będziemy posiadać rodzime samochody. W kolejnych wpisach będę starał się zbierać z sieci materiały o polskich projektach motoryzacyjnych, które już przeradzają się w prototypy.

Sign in to follow this  
×