FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Siłownik w drzwiach - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phII
Siłownik w drzwiach

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Gucio 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):115

Napisano 12 czerwiec 2007 - 22:17

Mam Megi z 99 roku, lecz w tylnych drzwiach sporadycznie działa siłownik. Za radą mechanika postanowiłem poszukać sprawnego siłownika. Znalazłem takie siłowniki, lecz sprzedawca nie wie od których drzwi i twierdzi że to do meganki z `98. W związku z czym mam pytanie czy siłowniki do drzwi są takie same, lecz różnią się tylko zamki? Czy też siłowniki są dedykowane do poszczególnych drzwi.
Gucio
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Danielossss 

• Silnik:K4M700
  • Przebieg (tys.km):200

Napisano 12 czerwiec 2007 - 22:26

Siłowniki według mnie są takie same.
Jeżeli posiadają numer katalogowy: 7701039565 (możesz go sprawdzić na obudowie swojego siłownika). To samo niech zrobi sprzedawca.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Gucio 

Napisano 12 czerwiec 2007 - 22:31

Dzięki za pomoc.
Gucio
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   MariuszG 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Scenic II
  • Silnik:F9Q
  • Przebieg (tys.km):117

Napisano 13 czerwiec 2007 - 08:43

Gucio, a gdzie i za ile znalazłeś siłownik? Bo ja mam problemy z siłownikiem w tylnych lewych drzwiach
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   topaz 

• Przebieg (tys.km):0

Napisano 13 czerwiec 2007 - 13:35

Też miałem problem z siłownikiem w lewych tylnich :-D.
Rozebrałem wszystko zajrzałem do siłownika przesmarowałem i dalej czsem zaskakiwał czasem nie. Wnerwiłem się i psiknąłem WD40 do środka silniczka w siłowniku - cosik się przeczyściło i chodzi gut.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Gucio 

Napisano 13 czerwiec 2007 - 13:43

Na allegro sprzedający (przy okazji licytacji siłownika do bagażnika) pochwalił się, że ma też taki do drzwi. Z uzyskanych informacji wynika, że jest w posiadaniu 4 sztuk siłowników. Adres do sprzedającego: Podswistak31@onet.eu
Gucio
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   MariuszG 

• Auto:Scenic II
  • Silnik:F9Q
  • Przebieg (tys.km):117

Napisano 13 czerwiec 2007 - 15:03

Topaz - może tak być, bo słychać czasem taki dźwięk buczenia alaktromagnesu, ale bez efektu, więc może coś blokuje
Gucio - dzięki

[ Dodano: 2007-06-13, 15:04 ]
haha... alaktromagnesu, ale dałem czadu :-D
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   emtek 

• Silnik:1.6 16V
  • Przebieg (tys.km):0

Napisano 14 październik 2007 - 20:12

Mam kłopoty z siłownikiem w prawych tylnych drzwiach w Megane Classic 99r, może ktoś wie, czy będzie będzie do niej pasował siłownik od Renault 19?
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   dexter92 

• Auto:Megane cupe
  • Silnik:1600
  • Przebieg (tys.km):215

Napisano 29 grudzień 2012 - 15:36

witam ,ja mam megi z 97 r cupe i nie mogę wyciągnąć siłownika ,aby go wyciągnąć to muszę cały zamek rozebrać >??
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Pawel_Pl 

• Auto:Megane (classic 99r) i Clio 2 (00r)
  • Silnik:1.9 F8Q i 1.2
  • Przebieg (tys.km):234

Napisano 29 grudzień 2012 - 16:24

Zamka nie trzeba rozbierać wystarczy że go wyjmiesz a z tym jest już trochę roboty klamka jest na klucz 10 nasadowy mały z przedłużką wąską, później wszystkie cięgna poodpinać i kombinować którędy go wyjąć:!: sam siłownik jest przykręcony do zamka 6 lub 8 nie pamiętam ale z tym już nie będzie problemu

Użytkownik Pawel_Pl edytował ten post 29 grudzień 2012 - 16:25

0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   marcindj 

• Auto:Megane coupe 96r
  • Silnik:K7M 702 1,6
  • Przebieg (tys.km):160

Napisano 29 grudzień 2012 - 18:32

dexter92 Ja właśnie wyciągnąłem cały zamek i wkładkę. Centralny się zacinał aż zupełnie przestał działać, a wkładka nie działała odkąd go kupiłem. Żeby wyciągnąć sam siłownik raczej trzeba wyciągnąć cały zamek. Siłownik jest zamontowany na śrubę na klucz 8 i osłania go taka plastikowa osłonka na zatrzaski + taka metalowa podkładka z ząbkami od środka. bez zdjęcia tego nie wyciągniesz siłownika. W twoim przypadku pewnie będzie tak samo jak u mnie i problemem nie jest sam siłownik tylko zabrudzony i zaśniedziały mechanizm zamka. Siłownik nie ma siły nim ruszyć. Żeby wyciągnąć cały mechanizm zamka trzeba odczepić cięgna od klamek, wyciągnąć wtyczkę zasilającą siłownik, wyciągnąć wkładkę(przekręcić taki motylek) i odkręcić zamek od karoserii (3x tx30) potem płukanko w gorącej wodzie pod ciśnieniem i wd40 i znowu płukanko. Wd40 ładnie rozpuszcza wszystkie zabrudzenia smaropochodne. Zdziwisz się ile tego wypłynie, szczególnie po kąpieli w wd40. Co do wkładki to trzeba zdjąć plastikową dźwigienkę i wszystko zalać wd40. Poczekać i rozruszać małymi ruchami w obie strony. Tam jest taki bolec który zaskakuje i wtedy kręcimy do oporu w obie strony. Całość zajęła mi jakieś 2 godziny wszystko dokładnie i na spokojnie. Teraz tylko jutro montaż wszystkiego do drzwi. Jak byś miał jakieś pytania to pisz. Będę zaglądał co jakiś czas :!:

Dodano: 29 gru 2012 - 17:32
Jeszcze poprawię mojego przedmówcę, klamki nie trzeba wyciągać. Wystarczy odczepić cięgno.

Użytkownik marcindj edytował ten post 29 grudzień 2012 - 22:41

1

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Pawel_Pl 

• Auto:Megane (classic 99r) i Clio 2 (00r)
  • Silnik:1.9 F8Q i 1.2
  • Przebieg (tys.km):234

Napisano 29 grudzień 2012 - 18:54

Wyświetl postUżytkownik marcindj dnia 29 grudzień 2012 - 18:32 napisał

Jeszcze poprawię mojego przedmówcę, klamki nie trzeba wyciągać. Wystarczy odczepić cięgno.
Tak tylko lepiej jest odczepić to cięgno i potem nie wiem czy da się założyć bez odkręcania klamki...
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   marcindj 

Napisano 29 grudzień 2012 - 19:02

Da się, sprawdzałem
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   dexter92 

• Auto:Megane cupe
  • Silnik:1600
  • Przebieg (tys.km):215

Napisano 29 grudzień 2012 - 19:55

mhm bez wyciągania klamki a co z zamkiem na kluczyk ?on też jest jakoś połączony z siłownikiem ?
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   marcindj 

Napisano 29 grudzień 2012 - 20:07

Nie, ale zamek nie chce wyjść jak jest wkładka w drzwiach. Jest za mało miejsca. Wyjęcie wkładki to kilka sekund :!: jak już wiesz jak
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2