Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana bata anteny


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w tej chwili antenę Sirio ML-145... od jakiegoś czasu denerwuje mnie wsadzanie i składanie jej w bagażniku, wyginanie w łuk... mogę kupić sam bat (taki wkręcany) Sirio AS 100, który spokojnie mógłbym bez problemu chować do bagażnika bez szkody dla moich nerwów... i stąd moje pytanie: czy do podstawy od ML-ki mogę założyć www. bacik... w ML-ce jest 12cm podstawa, a jak patrzyłem to w kompletnych AS 100 są 9cm

 

P.S. liczę się z mniejszym zasięgiem anteny i ponownym zestrojeniem jej... jeżeli macie jeszcze jakieś uwagi, co do mojego planu, chętnie i uważnie wysłucham <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu jeżeli wymienisz bacik łącznie z cewką. Zmiana podstawy magnesowej nie będzie miała wpływu. Jeżeli byś chciał wymienić sam promiennik na krótszy miał bym wątpliwości ze względu na skrócenie anteny gdyż cewka nawinięta w ml 145 musi być krótsza niż w as100 a dalej to na odpowiednią długość anteny jest wyrównana poprzez promiennik (oby dwie anteny są to raczej 5/8 fali) . Zmiana na większą podstawę antenową przyniesie same korzyści nie tylko ze względu na lepsze trzymanie anteny ale również wzrost pojemności magnesu co powoduje zwiększenie przeciwwagi co może przyczynić się do lepszego dostrojenia anteny.

Ja to tak rozmyśliłem i mam nadzieje że się to w pełni zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w pierwszej chwili wpadł mi pomysł, żeby po prostu skrócić ML-kę, ale googlując dłuższy czas doszedłem do wniosku, że takich rzeczy się nie robi (albo robi się, ale potem są jaja z CB, zestrojeniem i czymś tam jeszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczar, tak jak pisze kol. lepper. "bat" i cewka pod nim są ze sobą odpowiednio dopasowane, podmiana bata na krótszy, albo jego obcięcie będzie skutkowało zmianą parametrów anteny. Kupić inną, krótszą na PL-ce i zamocować na podstawie z ML-ki <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzje już podjąłem, czekam na przesyłkę z nową anteną... podstawa zostaje, natomiast cała góra będzie nowa, tzn. drucik i taka beczka przy nakręcanej podstawie <ok> mniemam, że tam jest właśnie owa cewka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no więc już po sprawie... antena przyszła, zamontowana do podstawy od ML-ki... wczoraj zestrojona, były pewne problemy, ponieważ dołożyłem 2m przedłużkę kabla z beczką, ale fachowiec sobie poradził... testowana póki co w mieście, nie narzekam... ładniej wygląda na autku, zasięg jak na moje potrzeby b. dobry, no i mieści się w końcu w bagażniku w normalny sposób <ok> 100% satysfakcji :-)

 

P.S. jakby ktoś chciał kupić Sirio ML-145 bez podstawy, to mam taką na zbyciu :-) używana z 10 razy... preferowałbym osobiście jakby co... szerokości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pieczar odezwij się na PW chętnie ją kupię

 

 

 

 

____________________

nauka języka francuskiego Warszawa

implanty warszawa cena

garnitury warszawa

domki holenderskie

trampoliny

wózki widłowe szczecin

 

Edytowane przez jarilitmanen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!