Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wału korbowego


Boss_wnd

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jakbyś mógł "wypożyczyć" czujnik ze sklepu, założyć i sprawdzić co się zmieni.

Inaczej zostaniesz jak ja z czujnikiem.

Sprawdź też czy masz dobrą baterię w omomierzu. Niestety ja nie sprawdziłem i dlatego kupiłem, mnie pokazywał wartość 160-190 Ohm. Na innym mierniku pokazał 260 Ohm, tak samo jak nowy. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowa batke, założyłem wskazanie było niewiele większe tym razem 201 omów.

Samochód ma już 11 lat czujnik nie był nigdy wymieniany, wiec ma prawo paść. Poza tym po regulacji zaworów przy zapalaniu samochód sie dławi.

Ziolo dzięki za zaoferowanie ;) na szczęście mam możliwość pożyczenia czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mart a wiesz jak taki czujnik jest zbudowany?

Tak w olbrzymim skrócie to po prostu magnes z nawiniętym na niego drutem.

Sam się kiedyś zastanawiałem czemu te czujniki padają? Ale nie doszedłem do żadnych wniosków. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z odpalaniem znikł ;) ;) (sorki że tak późno odpisałem)

 

Z kolegą w warunkach ekstremalnych , wymontowaliśmy czujnik i szmatą go wyczyściliśmy wkręciliśmy spowrotem. Problem znikł jest wszystko ok ani razu mnie nie zawiódł od czasu czyszczenia hihihihihihi

 

I po co przepłacać ;) :-P

 

Tym razem to już przesada :evil: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się pod temat.

 

Mam pytanko, pewien problem. Przez ostatni tydzień 3 razy, a wczoraj 2 razy, miałem problem z zapaleniem samochodu. Kręcił, aż miło, ale niestety nie chciał zapalić. Spróbowałem wczoraj 2 razy zapalić i nic z tego. Ale spuściłem z ręcznego, wrzuciłem na luz i popchałem dosłownie 2/3 cm do przodu, spróbowałem i samochód zapalił od razu.

 

Moje pytanie w związku z tym - czy to nie palenie spowodowane może być przez brudny/psujący się czujnik położenia wału korbowego, czy to może być coś poważniejszego?

 

Prosiłbym o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera teraz pod uczelnią nie chciał zapalić znów, dopiero przy 3 próbie podejścia zapalił. Rozrusznik kręci, paliwo raczej dostaje (słychać po przekręceniu kluczyka pompkę paliwa). Więc chyba pozostaje ten czujnik? W czwartek do południa biorę się za jego czyszczenie, tylko czym najlepiej to czyścić (przy wtyczce od kompa wiem że kontaktem, a ten bolec dolny?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy pomogło?? Mam ten sam problem i nie wiem czy kupować ten czujnik. Wyczyściłem go i pomierzyłem omomierzem 220 om na zimnym ok -5 stopni) jest nieco lepiej (pali za 6 razem) ale nie rozwiąząło to w 100% mojego problemu.

U mnie patent z stoczeniem na biegu pomaga - po takim zabiegu pali za 1 max 2 razem.

jak już ruszy to cały dzień mam spokój. Pali igła.

szukam porady> co dalej

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopiero 29, a więc 9 dni temu czyściłem czujnik. Ale ani raz mi moja Megi nie odmówiła zapalenia po tym przeczyszczeniu. Zbieg okoliczności? Albo faktycznie pomogło.

 

Co do Twojego problemu sam nie wiem co Ci doradzić, aż takim specem nie jestem, ale czujnik ma mieści się w granicach 200-270 (tak pisali w książce WKŁ), więc chyba masz sprawny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!