Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wału korbowego


Boss_wnd

Rekomendowane odpowiedzi

Manai, dwie śrubki, kluczyk 10, jak wtyczkę masz na kablu, to pewnie przypięta jest do mocowania. Wyjmujesz stary, wsadzasz nowy, odpalasz i jedziesz po piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa czujnik położenia wału :)

Jakaś kombinacja tam się odbyła, nie wiem czy wtyczkę powinieneś mieć przy czujniku czy na kablu. Jak na kablu, to powinna być w miejscu zaznaczonym na czerwono. To mocowanie w czerwonym kółku powinno siedzieć w otworze zaznaczonym na zielono.

 

czujnik.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic taka wczytke by wszysto dobrze dzialalo ? ;/

Podjedź na szrot, utnij wiązkę i wstaw.

Wstawiłem wyżej zdjęcie, przez zamotanie nie zrobiłem tego wcześniej.

 

P.S. Zwracaj uwagę na pisownię, używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kabel wchodzi do tej rurki widocznej na zdj. Ale tam dalej jest jakas wtyczki w stylu http://allegro.pl/czujnik-walu-renault-cli...1322743439.html ?

ja mam juz wtyczke w takim stylu http://img148.imageshack.us/i/20101202354.jpg/

co moge zrobic wiecej ?

 

poprawiłem błędnie wpisane linki- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czujnika dochodzą dwa kable. We wiązce też są dwa kable. Musisz tylko wyczarować połączenie tych kabli i tyle :) Jak to zrobisz to już Twoja inwencja twórcza, jak nie masz pomysłu to daj do elektryka, on to połączy na krótko, weźmie 100zł i po akcji.

W razie gdybyś kupował czujnik, pamiętaj że musi być do benzyny. W dieslu są inne rezystancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbym polaczyl nowa wtyczke ze starymi kablami przez uciecie i przylaczenie kabli dalo by rade ? :) chodzi mi do tego co na zdj wyzej

Czy tamta wtyczka z allegro jest dobra i taka powinienem miec ? :?

 

Jeszcze raz napiszesz bez pl-literek i dostaniesz pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw opr ode mnie.

Nie stosujesz pl-literek! Może w Chełmie tak piszą ale nie na tym forum

Przy wklejaniu linków wklejaj je stosując odpowiednie tagi. Kopiowanie ich i wklejanie w nowe okno jest dość upierdliwe. Nie wiesz jak to zrobić zapytaj któregoś z modów.

mecanecoupe02 wyraźnie napisał co trzeba zrobić.

Wydaje mi się, że na tych Twoich zdjęciach są inne czujniki. Należy sprawdzić jaki czujnik pasuje do Twojego silnika. To nie jest tak, że weźmiesz jakikolwiek i podłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej, musisz tylko połączyć 4 kable ze sobą. Możliwość pomyłki jest ograniczona do minimum, więc bierz lutownicę i do dzieła.

Czujników położenia wału jest kilka rodzajów, także szukaj takiego z kablem, utnij wtyczkę, zlutuj i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie potrzebny jest taki czujnik

ws_serve_pic.php?n=49323315131413131657141822572211131817164011394536&i=14131115161711141415111513

Ale jeżeli masz omomierz i zmierzysz rezystancję tego drugiego czujnika i będzie ona wynosiła ok 250 Ohm to możesz go założyć, nie bardzo widać na tym zdjęciu czy te kabelki wychodzą z czujnika czy jest tam jeszcze wtyczka?

Jeżeli jest wtyczka to przylutuj kabelki od starego czujnika, razem z wtyczką która łączy go do instalacji elektrycznej silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy nie będzie różnicy jeżeli mam czujnik założony tak że wtyczka jest odwrotnie niz na zdj. Bo wydaje mi się że to będzie miało różnice w przesyłaniu informacji. Czyli na moim pierwszym zdj jest dobrze zamontowany ? Bo nowy ma wtyczkę w druga stronę dlatego się zastanawiam ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!