Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ddt2000 i błędy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Ja mam podobny problem z Megan II w Megan I mi znalazł ECM. Niestety w MEGAN II 1,6 16V 4KM znajduje ECM w starej bazie 170MB Mówi że mam DCM12 - L4D72 - v1.0. Jednak jak próbuje skasować błąd lub podejrzeć parametry live to nie daje rady widzę tylko błędy.

Czy może być kabel rozwalony? MAM OBDII. Zauważyłem że nie widzę VIN i mogę tylko podejrzeć parametry w Scan Tool (K-Line). Dodam że próby robiłem na DDt2000 w wersji 2.0.9.0 i 2.3.0.1. Sprawdzałem bazy 170MB i 413 MB. Nic poza ECM mi nie rozpoznaje. W opcjach zaawansowanych zmieniłem na COM1 i ograniczyłem prędkość do 512 a czas opóźnienia dałem na 1ms i nic się nie zmieniło. Czy można jeszcze coś zrobić? Wczytywałem ręczne ECM z xlm

post-27899-1285288555_thumb.jpg

post-1-1285288555_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mi już działa ddt2000 na megane 1.6 z 2003. Problem był taki że po pierwsze jak już pisałem ECM musi rozpoznać a dla mojego autka był w starej bazie 180MB i był to DCM12-L4D72- V1.0. Po drugie aby połączyć się z ECM w nowych renówkach to trzeba włączyć tylko zapłon a nie cały silnik jak to było w renówkach na kluczyk. Aby to zrobić to trzeba przytrzymać przycisk start przez parę sekund gdy wszystko jest wyłączone i karta jest w czytniku. Nie wolno wtedy wciskać pedałów. Objawem włączenia zapłonu jest zapalenie się kontrolek między innymi od akumulatora i włączenie elektrycznego wspomagania - SILNIK NIE MOŻE PRACOWAĆ. No i wtedy można zczytać błędy i je skasować. Jak ktoś chce pogrzebać głębiej w opcjach to musi mieć oryginalny kabel z magistralą CAN za parę setek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!