Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozmiar głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Tweetery podłączyłem w nastepujący sposób:

 

Przygotowałem Hertz`a w ten sposób, że siłwo wyciągnąłem sam głośnik z osłoną z obudowy:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231445__10.jpg

 

 

Wypiąłem oryginalne za pomocą cienkiego śrubokręcika, następnie również siłowo oddzieliłem głośniczek od górnej obudowy - będzie ona potrzebna do zatrzaskowego zamontowania w dziurach na gwizdki. Wartość oryginalnego głośniczka jest znikoma, więc można go śmiało poświęcić - a ew. wyjęcie w razie potrzeby nie nastręczy nam problemów. Po za tym żeby gwizdki zamontować w tym miejscu bez oryginalnej osłonki to potrzeba zdolności para-ginekologicznych:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231465__11.jpg

 

Otwornicą 29 mm - ręcznie! - bez podłączania maszyny wyciąłem od wewnętrznej strony środkową część osłony - cienki plastik więc kilkanaście ruchów i mamy go z głowy, nie polecam wkrętarki ponieważ z reguły krzywo wytniemy otwór:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231481__12.jpg

 

Otworzyłem oryginalne pudełeczka ze zwrotnicami i wybebeszyłem wszystko na zewnątrz. Następnie klejem na gorąco (polecam szarny - nie będzie się ew. rzucał w oczy) przyklejamy Hertz`a do osłony, kleimy części zwrotnicy do tynej ścianki głośniczka i dolutowujemy złącze ZAN - ja kupiłem nowe (koszt 3zł za szt.) - ale jak ktoś lubi rzeźbić to może spróbować odciąć od oryginalnego tweetera - ale za 6zł do kupy to szkoda tego piwa które trzeba w tym celu wypić - aby ukoić nerwy po tej operacji ;) :

 

thumb_hosting_zdjec_1372231498__13.jpg

 

I tak to wygląda:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231510__14.jpg

thumb_hosting_zdjec_1372231523__15.jpg

thumb_hosting_zdjec_1372231545__16.jpg

 

Taki zestaw wsuwamy w miejsce docelowe - bacząc na specjanie wycięty otwór na obrysie otworu w desce i cieszymy się kłującymi gwizdkami:

 

thumb_hosting_zdjec_1372231561__17.jpg

thumb_hosting_zdjec_1372231574__18.jpg

thumb_hosting_zdjec_1372231587__19.jpg

Edytowane przez Leczoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam.

Odgrzebię temat.

Bardzo fajnie jest opisana wymiana tweeterów, ale czy ktoś wymieniał woofery na 165 mm? Mile widziane fotki drzwi bez tapicerki. Dużo z tym roboty? Wymieniałem na taki zestaw odseparowany (tweetery + basy 165), ale W Clio II faza II.

Odnośnie wooferow to było trochę rzeźby w plastiku, wyklejania całych drzwi matami (chyba STP), porządnym zamocowaniu na dystansach z mdf'u. Ale efekt niesamowity! Na radyjku 4x55W grało super! Przed sprzedażą Clianki założyłem fabryczny Tuner List i znów szok! Też grało super (lepiej niż moje Cabasse Auditorium Tronic na fabrycznych w Scenicu:( ).

Jak tylko zrobi się wiosna to planuję demontaż tapicerki, itd. Ale wcześniej wolę spytać :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!