Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

olej w filtrze powietrza


roberciunio

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki maly problem pokazal mi sie olej w filtrze powietrza w sceniku 1,6 16v 2000r.jest tam taka rurka ktora wchodzido filtra z boku bloku i to chyba przez nia leci ten olej .co moze byc przyczyna moze ktos ma jakis pomysl,mam to od okolo 2 tygodni.pozdro roberciunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta rurka to odpowietrzenie komory korbowej (zwane też chyba odmą), ale raczej olej nie powinien z niej lecieć, a co najwyżej jego opary, które z czasem skraplają się i osadzają na dole tzw. "ślepej kiszki" (taka plastikowa skrzynka pomiędzy filtrem powietrza, a przepustnicą). Obieg powietrza w tej "ślepej kiszce" jest tak założony, aby strumień powietrza zanim trafi do przepustnicy uderzał o taflę oleju, która ma za zadanie dodatkowo wyłapywać najdrobniejsze pyłki, które przebrną przez filtr (przyklejają się do oleju). U mnie po 150 kkm było tam coś około pół litra szlamu olejowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki przypadek w poprzednim aucie VW Polo benzyna 1,0, tyle tylko że wilgoć przedostała sie do komory silnika - zimą podczas dużych mrozów (bo stan ten niezauważony przezemnie trwal chyba kilka tygodni od jesieni do zimy) spowodował powsatanie lodu w misce olejowej i zatkanie przepływu oleju i wyrzut oleju przez bagnet - jak to zobaczyłem to byłem przerażony. Po takiej awari mechanik wszystko mi pokazał i wyczyścił i sprawdził kompresje silnika - było oki ale wymienic musialem olej, filtr, uszczelke co wiecej juz nie pamietam - powodem tej awarii był separator wilgoci - chyba tak sie to nazywało.

 

Co gorsza po dalszych 3 miesiacach okazałos sie ze samochód niedochodzi do temperatury znamionowej , i pojawily sie dziwne oznaki z utrzymaniem stałych obrotów na biegu jałowym

 

Dalej juz nie ryzykowałem - sprzedałem to autko (stało mi sie tak przy okolo 100tyś km)

Polecam jak najszybciej usunąc ten stan w Pana autku jesli ma służyć jeszcze.

Od tego czasu zmieniłem poglad na temat niemieckich samochodów, tym bardziej że Niemcy wymyslili w tym aucie w nowszych wersjach grzłke do podgrzewania bloku silnika zeby olej nie zamarzał.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!